Amerikan Şarkı Yarışması 2021’de gerçekleşecek!

BENZER HABERLER

EUROVISION, AİLEYE YENİ BİR ÜYE ALDI: AMERİKAN ŞARKI YARIŞMASI

Eurovision Şarkı Yarışması ABD pazarına genişliyor. 2019 Eurovision Şarkı Yarışması sırasında EBU’nun Amerikan pazarı için bir Şarkı Yarışması üzerinde çalıştığı açıklandı. Christer Björkman’ın yeni “Mellopodden” podcast’inde yarışmanın ilk gösterimi hakkında daha fazla ayrıntı verdiği gibi bu fikir gerçek oluyor.

Bu nedenle üreticiler, 2021’de Amerikan Şarkı Yarışmasını ABD pazarına getirmeye çalışacak. Bu konu hakkında ise Christer Björkman şöyle diyor:

”İsveç’teki aynı teorileri kullanıyoruz: Mellotänket. Yeni yıldızların ve yerleşik sanatçıların karışımı olmalı. Rekabetin ABD pazarındaki geri kalanıyla farkı, sanatçıların eski şarkılar yerine yeni şarkılar söyleyecekleri olacak. Tabii ki, televizyondaki diğer müzik programlarının yarışmaları da harika. Ancak Amerikan İdolü gibi yarışmalar artık eskiyor ve sulanıyor.”

Christer Björkman ayrıca her bir devletin birbiriyle rekabet edeceğini açıkladı:

”Evet, her ülke bir şarkıyla katılacak. İlginç olan ise, ülkelerin genellikle oldukça net bir müzik kimliğine ve komşu devletlere sahip olması. Bu sayede otomatik olarak farklı türler elde edeceğiz.”

Melodifestivalen 2020’den sonra yapımcılar, Christer Björkman da dahil olmak üzere ABD’de farklı yayıncılarla buluşacaklar. Christer, büyük yayıncıların rekabete yeterince ilgi gösterdiğini de belirtti.

Source: blogg.svt.se


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,032TakipçiTakip Et
2,310AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER