July 20, 2024
Eurovision 2020

Ab Osterhaus:”Coronavirus, Eurovision’u tehdit edebilir”

Ab Osterhaus:”Coronavirus, Eurovision’u tehdit edebilir”

Virolog Ab Osterhaus: “Coronavirus Eurovision Şarkı Yarışmasını tehdit edebilir”

Hollanda’nın önde gelen virolog ve grip uzmanı Ab Osterhaus, Coronavirus’un Eurovision için bir tehdit oluşturabileceğini söyledi. “Virüs Avrupa’da daha fazla yayılırsa Eurovision’un devam edemeyeceği olasılığı göz ardı edilemez.”

“Koronavirüsünün yayılması birkaç ay içinde kontrol altına alınmazsa, dünyanın her yerinden birçok insanı Rotterdam’da bir araya getirmek akıllıca değildir. Eurovision Şarkı Yarışması gibi etkinliklerin devam edemeyeceği, ancak bu korona virüsünün gelecek dönemde nasıl geliştiğine bağlı olduğu senaryosunu dikkate almalısınız.”

“Virüsün nasıl yayılacağını tahmin etmek şu anda zordur. Ama şimdi göründüğü farklı yerler nedeniyle çok umut verici görünmüyor. Bir sonraki adım, yayılmanın mümkün olduğunca yavaş gitmesini sağlamaktır. “

Eurovision Şarkı Yarışması Mayıs ayında gerçekleşecek. 5 Nisan’daki Rotterdam Maratonu’nda birçok yabancı da dahil olmak üzere binlerce insan bekleniyor.

Hollanda Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM) sözcüsü henüz hiçbir önlem alınmadığını söyledi.

“Her gün yeni gelişmeler var. Nasıl yayılacağından emin değiliz.”

Rotterdam Belediyesi’nden İngrid Adriaanse konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Biz her şeyi iyi gözlemliyoruz ve olası tüm risk ve tehditlere hazırız. Önlemlerin gerekli olup olmadığı konusunda bir değerlendirme yapılıyor. Ancak, şu anda olası senaryolar hakkında yorum yapmak için henüz çok erken.”

Source: ad.nl
Photo by: Andres Putting