2020 Eurovision logosu yayınlandı!

0

Eurovision logosu yayınlandı

Hollanda devlet kanalı NPO ve Avrupa Yayın Birliği, 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın sloganından sonra logoyu yayınladı.

Slogan, tasarım ajansı Clever Franke tarafından tasarlandı. Clever Franke, her ülkenin bayrağının renklerini aldı ve renkli bir soyut sembol oluşturmak için onları ilk sıradaki kronolojik sıraya göre saat yönünde eklemek için Processing and Illustrator yazılımını kullandı.

Clever Franken “Kendimizi geliştirdiğimiz yazılımı kullanarak, tarihsel verilerle birlikte Eurovision Şarkı Yarışması’nın tarihini gerçekten eşsiz bir şekilde hayata geçiren ikonik bir kimlik tasarladık. Tasarım üzerinde daha sonra el ile daha uyumlu olması için ince ayarlar yapıldı, çünkü bayraklardaki tüm renkleri kullanmak hemen hemen bütünsel bir kimlik oluşturmadı.” dedi.

“41 ülke için tutarlı bir kimlik oluşturmak için veri kümesi bulmak çok zor. Şarkılardan (tempo, ritim, vb.) Çeşitli verileri ve çeşitli demografik veri kümelerini kullanmak gibi birçok yönü araştırdık.”

Eurovision Song Contest 2020 Event Design

3 gösteri ve etkinliğin görsel temelini oluşturan tasarım, 65 yıllık Eurovision Şarkı Yarışması ve katılacak 41 ülkenin kutlamalarını sembolize ediyor.

Eurovision Şarkı Yarışması, Avrupa’yı müzikle bir araya getirmek için İkinci Dünya Savaşı’ndan on yıl sonra kuruldu. Son on yılda, rekabet kendini yeni ülkelere, yeni yeteneklere ve yeni teknolojilere açtı. Bu mesajı pekiştirmek için, Eurovision Şarkı Yarışması’nın hikayesini çağdaş bir şekilde kutlayan, veri odaklı bir skeç geliştirilmiştir.

Logo, 2020’ye katılan ilk 41 katılımcının bayrak renklerinin ilk gösterimi sırasına göre özet gösterimidir. Logo, Hollanda’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın önceki basımlarının tasarımına dayanıyor.

Eurovision Şarkı Yarışması 2020’nin Baş Yapımcı Etkinliği Sietse Bakker, “Bu tasarım, Hollanda Tasarımının özelliklerini takip ediyor: minimalist, deneysel ve yenilikçi. Renkli, şenlikli ve önemsiz bir şekilde uygulanamayan bir hikaye anlatıyor,” diyor. İlk Eurovision Şarkı Yarışması, 1956’da Hollanda tarafından yapıldı, bu nedenle zaman çizelgesi Hollanda bayrağının renkleri ile başlıyor.”

Jon Ola Sand: ”65 yıllık mirasımızı mükemmel bir şekilde kutlayan Eurovision Şarkı Yarışması 2020’nin sanat eserinden son derece memnunuz. Etkileyici tasarım aynı zamanda etkinliğin modernliğini de içine alıyor Çeşitlilik ve kapsayıcılık değerleri ve bu yılki ‘Açıl’ sloganını güzel bir şekilde tamamlıyor.”

Resim

Source: Eurovision.tv
Photo by: NPO

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *