Eurovision 2020: Sahne tasarımı yayınlandı

2020 Eurovision Sahnesinin tasarımı yayınlandı!

Hollanda devlet kanalları NPO, AVROTROS ve NOS bugün Eurovision sahnesinin tasarımını yayınladı. Tasarım ‘Open Up’ teması ve tipik Hollanda’nın düz peyzajından esinlenerek Green Room’u arenaya geri getiriyor.

Sahne tasarımcısı Florian Wieder, Tasarım’da gökyüzü, deniz ve kara arasındaki bağlantıyı gösteriyor. Ufuk, bu unsurları birbirine bağlar ve bu ufuk, Eurovision 2020 dünyasını açmak için bir pencere olarak çalışır. Sahnenin kat planı, Hollanda’daki kara ve suyu birbirine bağlayan kanallardan ve köprülerden esinlenmiştir. “Bu tasarımla sanatçıları izleyiciye olabildiğince yaklaştırmak istiyoruz.” Wieder, 2011 yılından bu yana 5 kez Eurovision sahnesini tasarlamıştır.

2020 Eurovision’un Baş Yapımcısı Sietse Bakker, “Tasarım yenilikçi, mütevazı ve işlevsel olarak akıllı. Bu şekilde, katılan 41 temsilcinin her biri, açılış ve Interval Act ve oylama sonuçları sırasında tamamen farklı bir görünüm yaratabiliriz. Sadeliği büyük ve yine de sürprizlerle dolu yenilikçi bir sahne tasarımı sunacağız. ”Wieder, son 3 yıl boyunca Eurovision Şarkı Yarışması için sahne hazırladı.  Tecrübesi bu tasarıma açıkça yansıyor olsa da, nasıl şaşırtılacağını biliyor.”

Florian Wieder: “Hollandalı tasarımcıların benzersiz özelliklerinden ilham aldım. Buna dayanarak, gelecek yılki şov için sıra dışı, minimalist ve modern bir konsept oluşturmak istedim. Hollandalı kamu yayıncısının bu kadar açık fikirli olduğu ve bu tasarımı coşkuyla kucakladığı için çok mutluyum. İlgilendiğim kadarıyla, bu uzun zamandır sahip olduğum bir dilek.”

Eurovision sahnesi 2020 Nisan ayının ilk haftalarında kurulacak. Yarışma 12, 14 ve 16 Mayıs arası 16 bin kapasiteli Ahoy Arena’da gerçekleşecek.
Source: Eurovision.tv
Photo by: NPO - AVROTROS - NOS
BÜYÜK FİNALE...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir