July 20, 2024
Ermenistan Eurovision 2024 Temsilci 2024

Ermenistan’ı Ladaniva temsil edecek

Ermenistan’ı Ladaniva temsil edecek

Ermenistan devlet kanalı AMPTV, 2024 Eurovision temsilcisini duyurdu.

2024 Eurovision’da Ermenistan’ı Ladanıva temsil edeceği açıklandı. Şarkı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ladaniva ikilisinden Jaklin Eurovision ile ilgili konuştu:

“Bu yıl, herkesin kalbini dans ettirecek ve eğlenceli bir ruhla anlamlı bir mesaj taşıyacak benzersiz ve çok kültürlü bir şarkıyı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Jaklin ve Louis, günlük yaşam deneyimlerinden şarkılar yaratıyorlar ve yakında özgür bir kızın toplumsal kalıpları yıkan hikayesini duyacaksınız.

Ladaniva kimdir?

Ladaniva, Jaklin Baghdasaryan ve Louis Thomas’dan oluşuyor ve 2019 yılında Fransa’nın Lille şehrinde bir araya geldiler. Ladaniva, retro bir araba markasından esinlenilerek oluşturulmuş, ikilinin maceracı ruhunu ve farklı kültürler ve gelenekler arasındaki yolculuklarını simgeleyen bir isimdir.

Jaklin Baghdasaryan, 1997 yılında Ermenistan’ın Eghegnazor şehrinde doğmuş ve 2014 yılında annesiyle birlikte Fransa’ya göç etmeden önce Beyaz Rusya’nın Minsk şehrinde büyümüştür. Küçük yaşından beri şarkı söylemektedir ve Tourçoing’de yaşayan Jaklın, Lille Konservatuvarı’na kayıtlıdır. Louis Thomas ise 1987 yılında Lille’de doğmuş ve müzikal bir aileden gelen başarılı bir caz müzisyenidir. 2018 yılında, bir akşam Vieux-Lille’deki müzikli bir barda tanışıyorlar.

Ladaniva müzik yolculuğuna 2020 yılında başladı. Yayınladıkları ilk iki büyük ses getirdi. Ardından, ‘Kef Chilini’ adlı şarkı birkaç ay içinde 18 milyon izlenmeye ulaşarak kendi çapında bir rekor kırdı. İlk albümlerini geçtiğimiz yıl yayınladılar.