Kazakistan’ı Ercan Maksim temsil edecek

Kazakistan’ı Ercan Maksim temsil edecek

24 Kasım’da Polonya’da gerçekleşecek olan 2019 Çocuk Eurovision’da Kazakistan’ı Ercan Maksim temsil edecek.

İlk kez 2018 yılında katılan Kazakistan’ı “Òzińe Sen” adlı şarkısıyla Daneliya Tuleshova temsil etmiş ve 171 puanla altıncı olmuştur. Bu yıl ikinci kez Kazakistan’ı 12 yaşındaki Ercan Maksim “Armanyńnan Qalma’ Türkçe’de “Hayalinle Kalma” anlamına gelen adlı yarı İngilizce ve yarı Kazak Türkçesi şarkısıyla temsil edecek.

Şarkının sözleri Aldabergenov Daniyar ve Timur Balymbetov tarafından yazılmış, Khamit Shangaliyev tarafından bestelenmiştir. Ercan’ın hedefi ülkesine en iyi dereceyi getirmek. Çoğu kişiye göre ise Ercan, jüri oylamasında birinci olacak.

Ercan Maksim kimdir?

Ercan Maksim, Kazakistan’ın Oral şehrinde dünyaya geldi. 2012 yılından beri müzik dersleri almasına rağmen 5 yaşında şarkı söylemeye başladı. 2016 yılında ‘Batumi Dolphin Fest’i kazanırken, 2017 yılında “Slavianski Bazaar” yarışmasında ikinci oldu. 2017 San Remo Junior’da finalistlerden biri oldu. 2018 yılında Kazakistan’ı Çocuk Eurovision’da temsil edebilmek için elemelere katıldı, ancak Daneliya Tuleshova’dan sonra ikinci oldu. Son olarak Rusya’da O Ses Rusya’ya katıldı.

2019 Çocuk Eurovision, 19 ülkenin katılımıyla Polonya’nın Gliwice şehrinde gerçekleşecek. Yarışma Türkiye saatiyle saat 18.00‘de başlayacak.

Kazakistan’ın Eurovision Şarkı Yarışması’na katılması için Avrupa Yayın Birliği tarafından davet edilmesi gerekiyor. Kazakistan’ın 2020 yılında Eurovision’da yer almayacak.

Ercan Maksim’in şarkısını buradan dinleyebilirsiniz.

Eğer siz de Türk devletlerinden Kazakistan’ı yarışmada desteklemek istiyorsanız 22-24 Kasım tarihleri arasında Junior Eurovision’un resmi sitesinden dünyanın neresinde olursanız olun oy kullanabilirsiniz.


Facebook


Twitter


Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir