Bülend Özveren’den Eurovision açıklaması

Bülend Özveren Eurovision hakkında konuştu

Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmasını sağlayan duayen sunucu Bülend Özveren, geçtiğimiz akşam EurovisionDream Instagram hesabına konuk oldu. Özveren, Eurovision yarışması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Eurovision Şarkı Yarışması, en son ünlü sanatçı Can Bonomo’nun katılımından sonra Türkiye için tarihe karışmıştı. Oylamaların tarafsız yapılmadığı öne süren Türkiye, yıllar önce Eurovision’dan geri çekilmişti. Senelerdir gündemden düşmeyen konu ile ilgili Özveren, Türkiye’nin yarışmaya yeniden katılması için TRT ile görüşmediğini ve yakın gelecekte yarışmaya dahil olamayacağını söyledi.

Öte yandan ulusal finallerde jüri üyelerine baskı yapıldığı yönündeki haberlere katılmadığını belirten Özveren, şöyle konuştu:

“Hayır jüriye hiçbir şekilde baskı yapılamaz. Bu mümkün değil. Hepsi değerli müzisyenler, değerli insanlar. Ben de oradaydım, böyle bir şeye şahit olmadım, görmedim.”

“Türkiye’yi Sıla temsil etsin”

Ayrıca Türkiye’yi temsil edecek bir sanatçının kadın olması gerektiğine vurgu yapan sevilen sunucu, Türkiye’yi temsil edecek kişi olarak Sıla’yı uygun gördüğünü söyledi. Özveren, “Sıla’yı seçerdim. Sesi, fiziği ve sahne tecrübesiyle bunun için uygun bir kişi. Birkaç kere bunu dile getirdim ama Sıla kabul etmedi” diyerek ünlü sanatçının teklifi reddettiğini de belirtti.

Source: Eurovisiondream.com
ALTERNATIF EUROVISION YAYININA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir