July 20, 2024
Birleşik Krallık Eurovision 2022

Blue Eurovision ile ilgili konuştu

Blue Eurovision ile ilgili konuştu

2011 yılında ‘I Can” adlı şarkısıyla Birleşik Krallık’ı temsil eden Blue, Sam Ryder’in ikinciliği ile ilgili açıklamalar yaptı.

Grubun üyelerinden Simon Webbe, “Eurovision bizim için kazanmaktan ibaret değil” dedi.

“Eurovision bizim için kazanmaktan ibaret değil. Eurovision, ülkemizi temsil etmek, bir hareket, ve ayrıca bir performans ile hayran kitlelerinin beynine seni mancınık gibi fırlatan bir şey.”

“Şu komik değil mi, Brexit ile AB’den ayrıldık ve herkes şöyle “Evet şimdi sizi seviyoruz çünkü artık bizimle değilsiniz.”

Duncan James ise Sam Ryder’in başarısından gurur duyduğunu söyledi.

“Aldığımız dereceden çok mutluyuz ve gururluyuz. Bu Birleşik Krallığın son 10 11 yılda almış olduğu en iyi derece. Sam ile en yüksek puan ve dereceye ulaştığımız ve bahisçilerin favorisi olduğumuz için gururluyuz ve halk oylamasında beşinci olduk.

Eurovision’un bize getirmiş olduğu şeyden mutluyuz ve keyif aldik. Sam’in yıllar sonra bayrağı o kadar yükseklerde dalgalandırması ve çok iyi bir başarı elde etmesini görmek çok muhteşemdi. Aslında politikal olarak bakarsanız kimse Birleşik Krallığı sevmiyordu ve hep düşük puanlar alıyorduk fakat bu sene bu değişti ve bu hakikaten iyi hissettiriyor.”

Kaynak: Metro

Photo by: EBU