Birleşik Krallık devlet kanalı BBC, 2024 Eurovision’da ülkesini ünlü şarkıcı Olly Alexander’ın temsil edeceğini Strictly Come Dancing adlı televizyon programında duyurdu.

Olly, Eurovision’a katılacak olmanın kendisi için bir rüyanın gerçekleşmesi olduğunu belirterek, Eurovision’a duyduğu büyük sevgi ve heyecanını ifade etti.

Olly’nin basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

‘Küçüklüğümden beri Eurovision’u izlemeyi seviyorum ve gelecek yıl katılacağım için fazlasıyla heyecanlıyım. Genç bir çocuk olarak, müzik tarzlarının, tiyatro performanslarının, içten duygu ve mizahın olağanüstü kaotik karışımından oluşan bu dizginsiz neşe dolu inanılmaz olayı her zaman sabırsızlıkla bekliyordum. Böyle özel bir mirasın parçası olacağıma ve Birleşik Krallık bayrağını mümkün olan en neşeli şekilde dalgalandıracağıma gerçekten inanamıyorum, bu bir onur olacak!

Bunu uzun zamandır yapmak istiyordum ve artık kendi adımla müzik yayınlamaya başlamak için doğru an gibi geliyor. Elimdeki her şeyi vermeye ve hepiniz için mükemmel ve unutulmaz bir performans sergilemeye kararlıyım!’

BBC, şarkının Dua Lipa, Chic ve Charli XCX için hit şarkıların prodüktörlüğünü yapan Alexander ve Danny L Harle tarafından ortak yazıldığını doğruladı. Olly verdiği bir röportajda şarkının ballad tarzında olmadığını söyleyerek “Elektronik tarzda olacak, dans edebileceğin bir şey.” dedi.

Olly Alexander kimdir?

Olly Alexander, tam adıyla Oliver Alexander Thornton, İngiliz şarkıcı, oyuncu ve şarkı yazarıdır. 15 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde doğmuştur. Alexander, en çok “Years & Years” adlı elektronik pop müzik grubunun solisti olarak bilinir.

Müzik kariyerine solo şarkıcı olarak başlamadan önce, Olly Alexander başarılı bir oyunculuk kariyerine de sahiptir. Genç yaşlarda televizyon dizileri ve filmlerde rol aldı. Müzik kariyerine odaklanmadan önce tiyatro prodüksiyonlarında da performans sergilemiştir.

2010 yılında Olly Alexander, Mikey Goldsworthy ve Emre Türkmen ile bir araya gelerek “Years & Years” grubunu kurdu. Grup, electro-pop ve synth-pop tarzında müzik yapmaktadır. 2015 yılında çıkardıkları “Communion” adlı albümle geniş bir dinleyici kitlesi elde ettiler.

Ayrıca müzik kariyerinin yanı sıra Olly Alexander, LGBT haklarına olan aktif desteğiyle de tanınır. 2021 yılında, Channel 4 yapımı “It’s a Sin” adlı mini dizi içindeki performansıyla büyük övgü aldı. Olly Alexander, hem müzikteki başarılarıyla hem de LGBT temalı projelerdeki katkılarıyla tanınan bir sanatçı ve aktivisttir.

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *