Bu sabah BBC tarafından Birleşik Krallık’ı yeniden James Newman’ın temsil edeceği açıklandı.

James Newman’ın 2021 Eurovision şarkısı Mart ayında yayınlanacak. Bu yıl şarkısı ballad tarzında olmayacak olumlu ve iyimser bir şarkı vaat ediyor.

James Newman yeniden Eurovision’a katılımı ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemi ikinci kez temsil hakkı elde ettiğim için çok heyecanlı ve gururluyum. Karantina sürecinde yeni müzik yapmayı bırakmadım ve 2021 Eurovision’da şarkımı herkese dinletmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. “

BBC Entertainment Commissioning’in Sorumlu Vekili Jo Wallace ekliyor:

“James’i tekrar aramızda görmekten ve Eurovision 2021’de Birleşik Krallık’ı temsil etmesinden ötürü çok memnunuz.2020 yılı ve 65.Yarışmanın iptal edilmesinden sonra, Eurovision tam olarak herkesin ihtiyacı olan şey!”

BBC ayrıca BBC Studios ve plak şirketi BMG arasında yenilenen bir işbirliğini duyurdu; BMG şirketi, Birleşik Krallık’ın Eurovision şarkısını piyasaya sürerken BBC Studios ise, dünyanın en çok izlenen şarkı yarışmasını yayınlayacak.

James Newman kimdir?
Londra’da yaşayan James Newman, John Newman’ın kardeşi olarak biliniyor. Aynı zamanda besteci olan James Newman Jessie Ware, Kesha, Olly Murs, ZAYN, Liam Payne, Louis Tomlinson ve James Arthur gibi birçok isme şarkı yazmıştır ve bu şarkılar müzik listelerinde hit olmuştur.

Photo by: Victor Frankowski

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir