Birleşik krallık temsilci seçiminde sona doğru yaklaştı

0

Ekim ayında ortaya çıkan haberlerde, BBC ve Tap Music, Birleşik Krallık adına kendilerini temsil edecek en iyi temsilciyi seçmek için güçlerini birleştirdi ve bir işbirliği imzaladı.

Dua Lipa, Elton John ve Mel C. tarafından bu projeye güven oyu verildi. Üç ay sonra, bu seçim aşamasına başka dört isim daha eklendi. Bu isimler, Lana Del Rey, Sir Andrew Lloyd Webber, Nile Rodgers ve Leigh-Anne Pinnock.

Lana Del Rey bu projeyle ilgili şunları söyledi.

“Ben ve Ed her zaman rekabeti sevdi,bunu ele almalarından dolayı onlarla gurur duyuyorum ve Birleşik Krallık için en iyi seçimi yapmalarını diliyorum.Birleşik Krallık Ben ve Ed ile tanıştığımdan beri benim evimdi ve bundan dolayı oraya bir yakınlık duyuyorum.”

Dahası, Andrew Webber, sevilen yarışmanın daha önceki temsilcilerinden,yorumladı.

“Eurovision Şarkı Yarışması,temel anlamda şarkıların ve söz yazarları için bir kutlama aslında. Tap Music’in bu yönde bir istek göstermesinden oldukça gurur duydum ve umuyorum ki bu seneki şarkı bu temelleri yeniden keşfeder ve biz de harika bir İngiliz şarkıcı tarafından harika bir şarkı yollarız.”

Tap Music temsilci seçimine çok yaklaştıklarını söyledi.

“Nihai kararımızı vermeye gerçekten çok yaklaştık, birçok seçeneğimiz var ve hem yeni hem de daha köklü kaç harika sanatçının bizimle bu sürecin bir parçası olmak istediğine hoş bir şekilde şaşırdık. Bizim gibi onlar da Eurovision’un dünyadaki en büyük müzik TV fırsatı olduğunun farkındalar.

Pek çoğu mevcut Avrupa hayran kitlesine sahip pek çok güçlü aday ile heyecan verici bir karar. Temsilciye karar verdiğimizde, seçilen temsilcinin etrafına inanılmaz bir ekip kuracağız ve kısa süre içinde haberleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Kaynak: Music Week

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir