July 20, 2024
Birleşik Krallık Eurovision 2024

Birleşik Krallık Eurovision temsilcisini aramaya başladı

Birleşik Krallık Eurovision temsilcisini aramaya başladı

BBC radyo’nun ve BBC’nin Eurovision sunucusu olarak bilinen Scott Mills, kendisininde katıldığı 2024 Eurovision toplantılarının başladığını açıkladı.

Attitude dergisi ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Scott, Birleşik Krallık’ın Malmö’de daha üst sıralarda yer almak için ne yapması gerektiğini düşündüğüne ağırlık verdiğini açıkladı.

“Halihazırda benim de yer aldığım görüşmeler ve toplantılar devam ediyor, tam şu an değinmek istediğim bir diğer nokta ise Mae’in yarışmada yaptığı derece olacak, bence herkesi oldukça hayal kırıklığına uğratan bir sonuçla karşılaştık.” diye belirten Scott, “Mae’in şarkısına gelen ilk tepkiler şüphesiz Sam’in geçen yılki şarkısına gelen tepkilerden çok daha olumluydu. Herkes Mae’in oylama sonunda en azından ekranın sol tarafında yer alacağını hatta ilk 10’da bitireceğinden emindi. Yılın bu zamanları ‘Yine başaramadık’ başlıklı Birleşik Krallık ve Eurovision bahtsızlığı temalı sohbetlerin her yerde dönmesi gerekirken bu yıl insanlar bir şekilde bu konuda pek konuşmuyor, ilginç değil mi?” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalara Birleşik Krallık’ın aslında ‘bahtsızlığının’ temelindeki problemi “Yine temsilci ve şarkı seçim dönemi geliyor, bu dönem ne kadar bir sorun değilmiş gibi görülmese bile bizi diğer yarışmacı ülkelerden ayıran ve bize sorun çıkaran bir süreç aslında bu” şeklinde tanımladı.

Diğer ülkeler ve Birleşik Krallık arasındaki farklara değinen Scott, “Örnek vermem gerekirse, İsrail, 2024 Eurovision’a büyük ihtimalle yine en ünlü pop sanatçılarından biriyle yarışmaya katılacaktır. Bu süreç bizim için böyle işleyemiyor çünkü bizim en ünlü pop sanatçılarımız dünyaca ünlü isimler, mesela Adele. Adele’i nasıl Eurovision’a gönderebiliriz ki? Herkesin yanlış anladığı nokta da işte tam olarak bu!” şeklindeki açıklamalarıyla ülkenin Eurovision seçimleri hakkında yaşadığı zorluklara değindi.

Kaynak: uk.news.yahoo.com