Birleşik Krallık: ‘Dizzy’ yayınlandı

0

Olly Alexander’in merakla beklenen ‘Dizzy’ adlı şarkısı yayınlandı. ‘Dizzy’ Dua Lipa, Chic ve Charli XCX için hit şarkıların prodüktörlüğünü yapan Alexander ve Danny L Harle tarafından ortak yazıldı. Sabah saat 11.00’de (TSI) şarkının klibi resmi olarak yayınlanacak.

Olly Alexander kimdir?

Olly Alexander, tam adıyla Oliver Alexander Thornton, İngiliz şarkıcı, oyuncu ve şarkı yazarıdır. 15 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde doğmuştur. Alexander, en çok “Years & Years” adlı elektronik pop müzik grubunun solisti olarak bilinir.

Müzik kariyerine solo şarkıcı olarak başlamadan önce, Olly Alexander başarılı bir oyunculuk kariyerine de sahiptir. Genç yaşlarda televizyon dizileri ve filmlerde rol aldı. Müzik kariyerine odaklanmadan önce tiyatro prodüksiyonlarında da performans sergilemiştir.

2010 yılında Olly Alexander, Mikey Goldsworthy ve Emre Türkmen ile bir araya gelerek “Years & Years” grubunu kurdu. Grup, electro-pop ve synth-pop tarzında müzik yapmaktadır. 2015 yılında çıkardıkları “Communion” adlı albümle geniş bir dinleyici kitlesi elde ettiler.

Ayrıca müzik kariyerinin yanı sıra Olly Alexander, LGBT haklarına olan aktif desteğiyle de tanınır. 2021 yılında, Channel 4 yapımı “It’s a Sin” adlı mini dizi içindeki performansıyla büyük övgü aldı. Olly Alexander, hem müzikteki başarılarıyla hem de LGBT temalı projelerdeki katkılarıyla tanınan bir sanatçı ve aktivisttir.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir