Naviband Belarus’un Eurovision’a katılımı ile ilgili konuştu

BENZER HABERLER

2017 yılında Belarus’u “Story Of My Life” adlı şarkısıyla temsil eden Naviband, verdiği bir röportajda Belarus’un Eurovision’dan çıkarılması için başlatılan kampanyalar ile ilgili konuştu.

Arciom Lukjanienka Belarus’un Eurovision’a katılmasını şu an hayal edemediğini söyledi.

“Eurovision Şarkı Yarışması’nın içinde daha önce de bulunduk. Zor bir sürecin bizi beklediğini biliyoruz. Avrupa Yayın Birliği’ni kapsayan bir alternatif gerekiyor. Bu basit bir iş değil. Ama bundan ziyade ben daha çok Belarus’un kültürel mirası hakkında endişeliyim. Gerçek geleneklerin, gerçek müzisyenlerin sahnesi olan Eurovision’da, gerçek Belarus kültürü ise sokaklarda. Kültür sokaklarda gelişiyor. BT’de gösterilen şeyi şimdinin kültürü olarak nitelendiremem. Bu insanlar her şeyi yaşamış, görmüş insanlar. Belarus’un Eurovision’a katılmasını şu an hayal bile edemiyorum. Öte yandan, hangi tür bir katılımcı olacağını tahmin etmek güç. Eurovision, kendisini politikadan uzak bir yarışma olarak nitelendirse de, çoğu gazeteci, tabii ki, Belarus’taki son durumları merak ediyor. Hangi şarkıcının bu süreçle başa çıkacağını bilmiyorum çünkü bu süreçte kimseyle herhangi bir röportaj yapmamak imkansız.”

Kseina Zhuk’a göre Eurovision’a katılmamak daha iyi bir fikir.

“Belki de bu sene Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmamak daha iyi bir fikir olabilir. En olası ihtimal belki de bu. Belarus’u temsil edecek kişi ülkemizle bağları olan, iyi bilinen, modern ve popüler birisi olmalı. 2017’de katıldığımızda, Ukrayna’nın yerine, Belarus’u yürekten destekleyen oldukça havalı bir Ukraynalı ekiple çalışmıştık. Sonrasında yapımcı olan BTRC, ülkemizin ideallerini Belarus dilinde destekledi ve bizi yansıtan bir performans ortaya koyduk.”

Belarus Kültürel Dayanışma Vakfı, devlet kanalı BTRC’nin Avrupa Yayın Birliği’nden (EBU) ve Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çıkarılması için bir kampanya başlatmış ve Avrupa Yayın Birliği’ne bir mektup yazmıştı.

Kaynak: svabod1.azureedge.net

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,107TakipçiTakip Et
2,460AboneAbone Ol

TWİTTER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER