BTRC, EBU’dan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı

BENZER HABERLER

30 Haziran’da gerçekleşen EBU Genel Kurul Toplantısında Belarus devlet kanalı BTRD’nin 1 Temmuz’dan itibaren üyelikten çıkarılmasına karar verilmişti.

Alınan bu karardan sonra BTRC konu ile ilgili resmi bir açıklama yaptı ve “Gülümseyerek ayrılıyoruz ve Belarusluların çoğunluğunun hayalini gerçekleştireceğiz, bir daha asla Eurovision’a katılmayacağız” dedi.

“Belteleradiocompany bir gülümseme ve biraz memnuniyetle, uzun zamandır beklenen EBU ile işbirliğinin askıya alınması olayını, kendi kişisel görüşe sahip olmayan ve asla olmayacak bir kuruluş olarak karşılıyor. Yıllardır EBU zirvelerine katılmışken, orada toplanan insanların cinsiyet eşitliği ve Rusya’dan gelen tehditler dışında hiçbir şeyle ilgilenmemesine şaşırdık. EBU’da gerçekleşen birçok oy bize Sovyetler Birliği döneminde sevgili Leonid Brejnev’in seçilmesini hatırlattı. Sovyetler Birliği Komünist Partisi bile böyle bir oybirliği görmedi. Herkes her zaman her şeyden yanaydı. Tabii bu bize EBU’nun oylama dışında her şeyin kararlaştırıldığı bir yapı olduğunu düşündürüyor, şahit olmadığımız şeyler de var.”

“Ülkede ve dünyada yaşananları samimiyetle anlatmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Belarus’ta isyan çıkması, gösterilerin barışçıl olmaması ve EBU üyelerinin bu konuda yalan söylemesi. Hollanda’da COVID kısıtlamalarına karşı çıkan barışçıl protestocuların nasıl atlarla ezildiğini ve tazyikli suyla nasıl püskürtüldüğünü göstereceğiz.”

BTRC açıklamasına “Milyonlarca avro tasarruf edeceğiz ve Belarusluların çoğunluğunun hayalini gerçekleştireceğiz.” sözleriyle devam etti.

“Fransa’da olduğu gibi, partinin çılgınca dağılması sırasında insanların elleri koparıldı. Birleşik Devletler Parlamentosu’nda olduğu gibi, silahsız bir kadın nokta atışı öldürüldü ve ardından bunun iç terörist ilan edildi. Ukrayna’da muhalefet kanalları kapatılıyor ve gazeteciler öldürülüyor. Letonya’da Rusça yayın yapan medya kapatılıyor. Ayrıca milyonlarca avro tasarruf edeceğiz ve Belarusluların çoğunluğunun hayalini gerçekleştireceğiz. Artık Eurovision yok! Ve zaten bize EBU’nun yerini almak için bir teklifle gelen tüm ajanslara “hoş geldiniz!” diyoruz.”

Belarus’un EBU’dan çıkarılmasıyla ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: tvr.by

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
13,420TakipçiTakip Et
1,460AboneAbone Ol

TWİTTER

27 dakika önce
Geçmişe dönelim!

Birazdan Eurovision'un Youtube sayfasında 1968 Eurovision yayınlanacak ve performanslardan hemen sonra oylama gerçekleşecek. #EurovisionAgain https://t.co/XWWJwn4T2K
3 saat önce
San Marino devlet kanalı SMRTV, 22 Eylül'de 2022 Eurovision katılımı ile ilgili ayrıntılar açıklayacak.
6 saat önce
İrlanda 2015 yılından sonra temsilcisini belirlemek için ulusal final düzenleyecek. https://t.co/ourk03vnfb
11 saat önce
'Arıyorum' adlı yepyeni şarkısının çıkışını kutlayan Edis, Eurovision ile ilgili açıklamalar yaptı.

Sevilen şarkıcı teklif gelirse Eurovision'a katılabileceğini söyledi. @edisgorgulu https://t.co/7DU0ZVgmZO

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER