July 20, 2024
Belçika Eurovision 2021

Loïc Nottet Eurovision’a dair konuştu

Loïc Nottet Eurovision’a dair konuştu

2015 yılında Belçika’yı temsil eden Loïc Nottet bu akşam başlayacak olan “O Ses Belçika” yarışmasında jüri koltuğunda oturacak.

Loïc Nottet program öncesi verdiği bir röportajda Eurovision’a şarkıcı olarak geri dönmeyi düşünmediğini söylese de “Yarışmacım isterse ve buna ihtiyacı varsa, evet, ona eşlik edeceğim.” diyerek kapıyı Eurovision’a açık bırakıyor.

“RTBF, Eurovision için takımımdan birini seçerse ve yarışmacım bunu yapmaya hazır olduğunu hissederse ve gelip ona yardım etmemi isterse, ben memnuniyetle kabul edeceğim. BJ Scott benimle Viyana’ya geldi çünkü tarih böyle olmasını istiyordu. Şarkıyla geldim ve üzerine sözleri yazdı. Şarkıyı birlikte yazdık. Sonuna kadar benimle olması mantıklıydı.”

Loïc Nottet ‘O Ses’ yarışması ile ilgili konuştu.

 “O Ses”i hafife almıyorum. Sadece ekranlarda gözükmek için teklifi kabul etmedim. Oraya giden yeteneklerin hayal ve umutla dolu olduğunun farkındayım. Adaylarımı sayı olarak görmüyorum. Sonuna kadar onlarla iletişim halinde olmak istiyorum. Eğer sorarlarsa, onlara yardım edeceğim.”

Eurovision 2022
2022 yılında temsilciyi RTBF yayın kuruluşu belirleyecek. Leslie Cable her ne kadar O Ses Belçika’nın prodüktörü olsa da RTBF’in Eurovision prodüktörü olarakta biliniyor bu yüzden 2022 Eurovision için geri sayım başladı diyebiliriz.

RTBF, O Ses yarışması’ndan Roberto Bellarosa, Loïc Nottet, Blanche ve Eliot’u Eurovision temsilcisi olarak seçmişti.

Kaynak: Telepro.be

 Photo by: Ingrid Otto