July 20, 2024
2. Prova Günü Belçika Eurovision 2021

İlk prova incelemesi: Belçika için basit ama çok etkili sahneleme

İlk prova incelemesi: Belçika için basit ama çok etkili sahneleme

Öğle yemeğimizden önceki son prova Belçika’ydı. Hooverphonic prova yapmak için ilk kez sahneye çıktı. Ve bunun hakkında konuşmalıyız.

Hooverphonic, Eurovision için basit bir sahne şovu seçti. Bu performansın gerçek yıldızı Geike’dir. Tutumu ve mimikleri bu performansı öne çıkarıyor. Her şey piyano vuruşu ile başlıyor ve Geike çok yumuşak bir şekilde hareket ediyor. Doğrudan senin ruhunu izleyecekmiş gibi hissettiriyor. Gösteri sırasında “ürkütücü” gibi görünen bir tavır takınıyor ama bu tavır iyi bir şekilde tamamen şarkının anlamı ile uyumlu çalışıyor. Geike bir çemberin ortasında. Çember, Hooverphonic’in diğer üyelerinden ve bir arka vokalistten oluşuyor.

Kamera hareketleri burada çok etkili. Çemberin etrafında çok sayıda 360 derecelik hareket var. Grafikler de çok basit. Siyah beyaz ışıklar eşliğinde havaya ve Geike’a ulaşmaya çalışan bazı eller görüyorsunuz. Çemberin etrafında çok sayıda beyaz ışık var.

Genel olarak, performans çok düzgün ve profesyonel geliyor. Bu da güzel bir atmosfer yaratıyor. Bu performans benim için kazanmak adına bir adım ileri gidiyor.

Photo by: EBU