‘Eurosong 2023’ Şubat ayında gerçekleşecek

0


Belçika yayıncı kanalı VRT, 2023 Eurovision temsilcisini ve şarkısını ‘Eurosong’ adlı ulusal final ile belirleyeceğini açıklamıştı. Bugün ‘Eurosong’un formatı açıklandı.

Ulusal finalde yedi yarışmacı iki şarkıyla katılacak. Halk oylaması ile iki şarkıdan biri seçilecek ve seçilen şarkıyı finalde seslendirecekler. Büyük final Şubat ayının ortasında Peter Van de Veire’in sunumuyla Brüksel’de Palais 12’de gerçekleşecek.

Hangi isimler katılacak?

VRT kanalı Eurosong için başvuru almayacağını ve ulusal finalde yer alacak olan adayları kendisinin belirleyeceğini duyurmuştu. Katılımcı liste henüz açıklanmasa da listenin birkaç gün içinde kesinleşmesi bekleniyor. Belçika’nın geçmişteki temsilcileri Clouseau (1991), Natalia (Eurosong 2004 finalisti) ve Laura Tesoro (2016) Eurosong’a katılmayacağını açıkladı.

En son 2016 yılında düzenlenen Eurosong’a Hadise katılarak bir performans sergilemişti. Hadise daha önce Belçika’yı Eurovision’da temsil edebileceğini söylemişti. Bakalım kendisini tekrar Eurosong sahnesinde görebilecek miyiz?

Kaynak: hln.be

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir