Belçika: ‘The Wrong Place’ yayınlandı

0

65.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Belçika’yı yeniden Hooverphonic temsil edecek. “The Wrong Place” adlı Eurovision şarkısı ilk kez bu sabah MNM radyo’da yayınlandı.

Hooverphonic’in Rotterdam’da seslendireceği “The Wrong Place” adlı şarkısı O Ses Belçika’nın son sezonunu kazanan Charles adıyla tanınan Charlotte Foret ve grubun üyelerinden Alex Callier tarafından yazıldı.

Eurovision şarkısının performans kaydı birkaç gün önce 1987 yılında Eurovision’a ev sahipliği yapan ve başkent Brüksel’de bulunan Palais du Centenaire’de gerçekleşti.

Alex Callier şarkı ile ilgili “Bu şarkıdan 21 farklı mix yapıldı, bu yüzden üzerinde çok çalıştık.” dedi.

Hooverphonic kimdir?

90ların ortasında trip-hop’a kattıkları neşeli ve değişken tınılar ile adını duyuran Belçika’lı topluluk Hooverphonic, o günden bugüne saykedelik, pop ve orkestral elementleri kattığı müziğinde radikal bir değişim yakaladı. Grubun şarkıları, film ve dizi müzikleri kadar çeşitli reklamlar için de kullanıldı ve gruba dünya çapında önemli bir hayran kitlesi kazandırdı.

Şu ana kadar 10 stüdyo albümü yayınlayan topluluk “Mad About You,” “Eden” ve “2Wicky” gibi hitlere imza attı. 2020 yılında grubun eski solisti Geike Arnaert gruba geri dönüş yaptı.

Photo by: Willy Vanderperre

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir