Belçika: Hooverphonic’e karşı bir imza kampanyası başlatıldı!

BENZER HABERLER

Hooverphonic’e karşı imza kampanyası başlatıldı!

2020 ve 2021 Belçika temsilcisi seçilen Hooverphonic 16 Mayıs akşamı tüm temsilcilerin yer aldığı “Shine A Light” adlı şarkısının ortak yorumuna katılmamış, Falman bölgesinin ulusal kanalı één sosyal medya hesabında sorulan soru üzerine kararın grup üyeleri tarafından verildiğini doğrulamış ve birkaç kullanıcı ise grubun üyesi Alex Çallıer’nin şarkıyı sevmediği veya eleştirdiği için katılmadığını iddia etmişti.

Bunların üzerine Alex Callier kararını savunarak bir açıklama yaptı.

“Sanatsal olarak asla tavrımdan taviz vermedim. Bunu dikkate almamın tek bir nedeni olabilirdi, o da böyle bu durumdan ötürü oluşan bir durum için elde edilen tüm gelirlerin ilgili kurumlara gönderilmesi olsaydı, ilkelerimi bir kenara bırakırdım, ama durum böyle değil. Sadece bir Televizyon yayınıydı. Bu tür Televizyon yayınlarına katılmak gibi bir fikrim yoktu. Eurovision Şarkı Yarışmasına katılma konusundaki kararımı zaten verdim. Ve bunu neredeyse %200 performans ile yerine getiriyorum ve yarışmada gerçekten ülkemizin en iyi dereceyi alması için savaşacağım.”

Dün ise Eurovision hayranları Hooverphonic’in yeniden 2021 Eurovision’a katılmaması için bir imza kampanyası başlattı ve şu ana kadar 600’den fazla kişi kampanyaya destek verdi. Eurovision hayranlarının yaptığı açıklamada: “Alex Callier şarkıdan nefret etti ve hatta bu gösteriye katılmak istemedi. Bu nedenle Belçika’ya kötü bir görüntü veriyor. Bu nedenle, Hooverphonic’in çekilmesini ve yerini bir başkasının almasını istiyoruz 2021 yılında sadece müzik ve Eurovision ile ilgilenen yeni bir sanatçı istiyoruz. Bu kampanyayı imzalayın ve bu kampanyayı VRT’ye gönderelim.” diye yer aldı.

İmza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Source: cinetelerevue.be
Photo by: Zeb Daemen


Facebook


Twitter


Instagram


Youtube

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
16,504TakipçiTakip Et
2,790AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER