July 20, 2024
Belçika Eurovision 2024

Belçika: ‘Before the Party’s Over’ yayınlandı

Belçika: ‘Before the Party’s Over’ yayınlandı

Belçika yayıncısı RTBF, 2024 Eurovision temsilcisini iç seçimle belirledi. Temsilci geçtiğimiz yılın Ağustos ayında açıklanmıştı. Şarkı ise bugün yayınlandı. Bu yıl Belçika’yı ‘Before the Party’s Over’ adlı şarkısıyla Mustii temsil edecek.

‘Before the Party’s Over’ Mustii, Ben Leclercq ve City Lights (2017) ve Wake Up (2019) şarkılarının yaratıcısı Pierre Dumoulin tarafından bestelendi. Şarkının sözleri, Mustii, Arianna D’Amato, Harry Styles’in eski klavyecisi Charlotte Anne Clark ve Tout l’Univers (2021) şarkısının yaratıcılarından Nina Sampermans tarafından yazılmıştır.

Mustii, Eurovision şarkısını Sandra Kim’in ‘J’aime La Vie’ adlı şarkısının dark versiyonu olarak tanımlıyor.

“Çok samimi ve endişeli bir şeyden başlayıp umut dolu, kolektif bir şeye ulaşıyoruz, sözler umuda dönük. Gerçekten yaşama bir övgü; bu, ‘J’aime La Vie’nin dark versiyonu.”

Şarkının Eurovision’a özel olarak hazırlanmadığını ve yeni albümü için hazırlandığını açıkladı. “Eurovision teklifi geldiğinde, aklımda bir şarkı yoktu ama Belçika’yı temsil edecek şarkının benim DNA’mla uyumlu olmasını istiyordum.”

Şarkı, Pazar günü yanlışlıkla RTBF’in radyosunda sızdırıldıktan sonra Belçika bahislerde 22. sıradan 7. sıraya kadar yükseldi.