Belçika: Alex Callier eleştirilere yanıt verdi!

0

Alex Callier eleştirilere yanıt verdi!

Hooverphonic’in üyelerinden Alex Callier, 16 Mayıs akşamı tüm temsilcilerin yer aldığı “Shine A Light” adlı şarkısının ortak yorumuna katılmamış ve eleştirilerin hedefi olmuştu. De Morgen gazetesi ile gerçekleştirdiği röportajda tüm eleştirilere yanıt verdi.

47 yasındaki şarkıcı “Kötü karmaşaya katılmıyorum.” açıklamasını yaptı.

“Eleştiriler özellikle Katrina ve The Waves’in “Love Shine a Light” şarkısını Eurovision Şarkı Yarışması’nın kapanış seromonisinde söylemek istemediğimi belirtince oldu. Kötü bir karmaşaya katılmıyorum, nokta. Eurovision Şarkı yarışmasına katıldığınız için tüm istenilenleri yapmak zorundasınız, hah. Benden aptalca davranmamı isteyemezsiniz, ben böyle biri değilim. Şimdi, bazı tepkileri çekeceğimi biliyordum, fasulyeleri araştıracağımı ve hepsini görmezden geleceğimi biliyordum. Fakat daha sonra menajerim bana mesaj attı. “Bu iş kontrolden çıkıyor! Cevap vermek zorundayız.” Tüm yorumları gözden de geçirdim ve itiraf etmem gerekiyor bir gece boyu ayakta kaldım. Bunu bir terörist hareketine bile benzeten vardı. Ama bana en dokunan şey bu olaylara karşı hiçbir ilgisi olmayan ve hiçbir şey yapamayacak olan adama karşı söyledikleri şeylerdi.”

Bu olaydan sonra Hooverphonic’e karşı imza kampanyası başlatılmıştı. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Alex “Release Me” adlı şarkısını ölen babası için yazdığını ancak herkesin şarkıyı söyleyebilmesi için de yazdığını açıkladı.

“Sözleri herkesin şarkı söyleyebilmesi için yazdım. Örneğin, bir ilişkinin kopmasıyla da ilgili olabilir. Şarkıcılar ile çalıştığım için hep evrensel olarak yazmak zorunda kaldım. Belki de bu başarının bir parçasıdır. Bu arada, babam için iki şarkı yazdım: “Release Me” ve henüz yayınlanmamış bir şarkı ve Luka cenazede şarkıyı söyledi.”

Karantina sürecinde boş kalmadığını birçok şarkı yazdığını ve yakında bir single çalışmasının yayınlanacağını söyledi.

Source: Demorgen.be
Photo by: De Morgen

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir