Efendi evlenip Norveç’e taşınmaya hazır

0

Bu yıl Eurovision’da Azerbaycan’ı temsil eden Samira Efendi, Eurovision’a dair ve TİX ile ilgili özel açıklamalar yaptı.

Samira Efendi yarışmada aldığı derece ile ilgili konuştu.

“Eurovision’a gitmek için neredeyse iki yıldır bekliyorum. delegasyonum, şarkımızın hazır olması açısından beklentilerimin karşılanmasına sevindim. Tabii ki, 20. sırada yer almama katılmıyorum. Daha iyi bir dereceyi hakkettiğimize inanıyorum. Rotterdam’daki programımız çok yoğundu. Seyirci Eurovision’u çok özledi. Tam olarak bir yıldır, onu dört gözle bekliyorlar. İlk kez sahnede prova yaptığımda gördüklerim karşısında şok oldum. Bütün salon ayaktaydı. Herkes benimle ‘Mata Hari’ şarkısını söyledi. Çok fazla pozitif enerji hissettim. Harikaydı. Önümüzdeki yıl Azerbaycan’ı Eurovision’da temsil etme fırsatım olsaydı reddederdim. Biraz toparlanmak istiyorum. Belki bir veya iki yıl geçse, kabul ederdim.”

Samira Efendi Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeden teklif aldığını açıkladı.

“Şimdi çok isim var. ‘Mata Hari’ şarkısı Almanya, İtalya ve Romanya’da giderek daha fazla dinleyiciyi fethetmeye devam ediyor. Yunanistan’a davet edildim. Polonya’da bir festivale katılmak için bir teklif aldık. Hepsini tek tek uygulamak istiyoruz.”

Eurovision’u kazanan Maneskin’in de şarkısını çok beğendiğini söyledi.

“Måneskin’in Zitti e buoni şarkısıyla Eurovision’u kazanmasını bekliyordum, ama yine de bir mucizeye inandım, ancak hiç olmadı. Şarkılarını çok beğendim. Okul yıllarımda rock dinlerdim ama sonra hızla uzaklaştım. Marilyn Manson’ı dinlerdim. Genel olarak farklı müzikleri seviyorum çünkü her türden kendime bir şeyler almaya çalışıyorum. Sonra, bana öyle geliyor ki, performansımda kendini hissettiriyor.”

“Rusya temsilcisi Manizha’nın şarkisını da çok beğendim. Ayrıca kadınlar hakkında şarkı söyledi. İsrail’in temsilcisi Eden Allen’ın şarkısından bahsetmeden edemeyeceğim. Bana çok yakındı. Ve tabii ki Eurovision’daki en sevdiğim şarkılardan biri de Norveç’ten Tix’in şarkısı.”

Samira Efendi Norveç temsilcisi TIX’i ailesiyle tanıştıracağını söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse, ilk başta Norveç temsilcisi Tix’in ilgisi konusunda ciddi değildim. Ne olduğunu anlamadım. Eurovision’a kazanmak için gittim, biriyle tanışmak için değil. Seçimlerinde ve arzularında ısrarcıydı. Bana serenat yaptı ve duygularını itiraf etti.”

“Oraya tamamen farklı düşüncelerle gittim ama kaderden bir hediye aldım. Eurovision’un bitiminden sonra, yarışma başlamadan önce bile Norveç’te bana hitap eden çeşitli videolar çektiğini öğrendim. Bunu bilmiyordum. Olumlu bir cevap aldı. Onu Bakü’ye davet ettim ve kendisi de ailemle tanışmak istedi. Onunla evlenir miyim bilmiyorum. Her şey teklife bağlı. Ayrıldığımızda koluma altın taktı ve “Beni bekle ve beni unutma” dedi. Neredeyse her gün konuşuyoruz. Evlenirsem muhtemelen Norveç’e taşınacağım. Kocam nerede, ben oradayım. TIX gelirse ben de ona tatlılarımızdan vereceğim. Rotterdam’da zaten baklava ve şekerbura denedi.”

Kaynak: media.az

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir