July 20, 2024
Azerbaycan Eurovision 2024

Azerbaycan’ın şarkısı yayınlandı

Azerbaycan’ın şarkısı yayınlandı

Bu yıl Azerbaycan’ı Eurovision’da “Özünlə Apar” adlı şarkısıyla Fahree ve Ilkin Dövletov temsil edecek. Şarkı, bu sabah İçtimai TV ve İçtimai radyoda tanıtıldı.

Daha önce belirtildiği gibi şarkı, modern pop ve geleneksel etnik müziği birleştiriyor. Şarkının söz yazarları arasında Fahree ve Mado Salikh yer alıyor. Şarkının yaratıcıları arasında ise Fahree dışında Edgar Ravin, Hasan Heydar ve Mila Miles bulunuyor. Fahree’ye şarkının “Muğam” kısmı için İlkin Dövletov eşlik edecek.

Fahree geçtiğimiz günlerde Eurovision ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“Eurovision şarkımız hem pop tarzını hem de geleneksel müziği içeriyor. Hazırlıklara başladık, sahne koreografimiz gerçekten çok farklı ve muhteşem olacak. Sahne yapısı çok büyük ve zor olduğu için oyunculuk derslerine başlayacağım.”

Fahree kimdir?

Gerçek adı Fəxri İsmayıl olan Fahree 1995 yılında Bakü’de doğdu. Babası tutkulu bir caz davulcusu, dedesi ise bir oyuncuydu.

Fahree, üniversite yıllarında avukat olmak için çok çalıştı ve 6 yıllık hukuk eğitiminden sonra mezun oldu. Çocukluktan beri hayali şarkıcı olmak olan Fahree, 2022 yılında ‘Dance’ adlı ilk single çalışmasını yayınladı. Geçtiğimiz yıl ‘Yollar’ adlı son single çalışmasını yayınladı.

İlkin Dövletov kimdir?

33 yaşındaki İlkin Dövletov, 4 yaşında şarkı söylemeye başladı. 2023 yılında katıldığı “O Ses Azerbaycan” yarışmasında ikinci oldu.