66.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı Nadir Rüstemli temsil edecek.

Azerbaycan devlet kanalı İTV, bu sabah bir televizyon programında Azerbaycan’ı Eurovision’da O ses Azerbaycan birincisi Nadir Rüstemli’nin temsil edeceğini açıkladı.

Nadir, Eurovision’a Rock tarzı bir şarkıyla katılmak istediğini açıkladı. Şarkı Mart ayının ikinci haftası yayınlanacak.

Azerbaycan Delegasyon Başkanı İsa Melikov, 300’e yakın şarkı başvurusu yapıldığını açıkladı.

“Her zaman olduğu gibi, tur ne olursa olsun güzel ve profesyonel şarkılar aramaya çalışıyoruz. Kendimize sadık kalarak, şarkı seçiminde öncelikle sanatçısının sesine ve performansına ne kadar uyumlu olacağına odaklanacağız. Seçim süreci, şarkının açıklanacağı Mart ayının ikinci haftasında sona erecek.”

O Ses Azerbaycan birincisi olan Nadir, maNga’nın “We Could Be The Same” adlı şarkısını da seslendirmişti. Performansı buradan izleyebilirsiniz.

Nadir Rüstemli kimdir?

22 yaşındaki şarkıcı Nadir Rüstemli 8 Temmuz 1999 yılında Salyan’da dünyaya geldi. Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olan Nadir, 4 yıldır profesyonel olarak müzikle uğraşıyor. Hobileri arasında piyano ve gitar çalmak dışında sporla da ilgileniyor.

2017 yılında öğrenciler arasında düzenlenen Tələbə Baharı yarışmasında ikinci oldu. 2019 yılında öğrenciler arası düzenlenen ve 21 ülkenin katılımıyla gerçekleşen “Youthvision” şarkı yarışmasında ikinci oldu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir