Azerbaycan 2023 Eurovision’dan çekilecek mi?

0

Azerbaycan’ın yayıncı kanalı İctimai TV’nin 2023 Eurovision’a katılımı ile ilgili bir açıklama yapmaması üzerine ülkenin Eurovision’dan çekileceği dedikoduları gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde kanal yeni sezon takvimini yayınlamış ve Eurovision’a yer vermemişti. Bunun üzerine dedikodular daha da arttı.

İctimai’nin Genel Müdür Yardımcısı Tural Sevdimalı konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve herşeyin yolunda olduğunu söyleyerek çekilme ile ilgili bir bilgi almadıklarını söyledi.

İşte açıklamanın tamamı:

“Yeni yayın sezonu ile ilgili yayınladığımız bilgilerde tüm program ve projeler hakkında bilgi vermedik. Çünkü bilgiler çok geniş bir şekilde alındı. Daha çok yeni projelerden, dizilerden, ilk kez gösterilecek filmlerden ve programlardan bahsedildi. Eurovision, geleneksel olarak Avrupa Yayın Birliği tarafından her yıl yayınlanan uluslararası bir şarkı yarışmasıdır. İctimai TV, bu yarışmanın üyesi olarak kabul edildiği 2007 yılından bu yana, yani 2008’den beri her yıl yayın yapıyor. Yani bu konuda yeni bir haber yok. Bu nedenle Eurovision’dan çekilme iddiaları tamamen yanlış ve asılsızdır.”

2022 Eurovision’da Azerbaycan’ı ‘Fade To Black’ adlı şarkısıyla Nadir Rüstemli temsil etmişti.

Kaynak: Olay.az

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir