July 20, 2024
3. Prova Günü Avusturya Eurovision 2021

İlk prova incelemesi: Vincent Bueno en derin duyguları hissettirmeye geliyor

İlk prova incelemesi: Vincent Bueno en derin duyguları hissettirmeye geliyor

Öğle arasından sonraki ilk prova Avusturya temsilcisi Vincent Bueno tarafından yapıldı.

Başta karanlık bir sahne mevcut ve Vincent’in arkasından direkt kameraya gelen bir ışık var, böylelikle Vincent’in yalnızca gölgesini görüyormuşuz gibi oluyor. Şarkıya gayet sakin bir şekilde giriyor, sadece onun sesine odaklanıyoruz.

Vincent tamamen siyah giyinmiş. Gömleğinin üstünde uzun bir ceket var ve ceketinde taş ve simler mevcut. Sim bu yılın favorisi olmuş gibi görünüyor.

Nakarat kısmında sahnede dümdüz ilerleyen bir platform olduğunu görüyoruz Vincent bu platformu kullanarak sahnenin gerisinden önüne doğru ilerliyor, aynı şekilde ışıklar da arkadan platformun devamı şeklinde kameraya yansıyor. Bu görsel şarkının gücünü ortaya çıkarıyor ve şarkıdaki tüm duyguları hissettiriyor. Sahne genel olarak siyah ve mavi renklerden oluşuyor, çok koyu ve derin bir tasarım tercih edilmiş. Işıkların kullanımı gerçekten başarılı.

Sonlara doğru Vincent’i platformun ucunda, sahnenin önünde görüyoruz ve bu sırada sarı ışıklar kullanılmaya başlıyor, şarkının patlama kısmında ise tüm ışıklar önce Vincent’in üstüne sonra direkt seyirciye gidiyor.

Vincent’in vokali muazzamdı. Sahneyi, ışık kullanımını ve kamera açılarını çok başarılı bulduğumuzu eklememiz lazım.

Photo by: EBU