July 24, 2024
Avusturya Eurovision 2023

Avusturya’yı Teya ve Salena temsil edecek

Avusturya’yı Teya ve Salena temsil edecek

Avusturya devlet kanalı ÖRF, bu sabah bir radyo programında 2023 Eurovision temsilcisini açıkladı.

2023 Eurovision’da Avusturya’yı Teya ve Salena ikilisinin temsil edeceği açıklandı. Pop/Uptempo tarzında olan şarkıları 8 Mart dünya kadınlar gününde yayınlanacak.

Teya ve Salena 2021 yılında Avusturya’da ‘Starmania’ adlı şarkı yarışmasına katılarak tanıştılar. İkili o günden beri birlikte birçok şarkı yayınladı. İkilinin hayali Avusturya’yı bu yıl finale taşıyabilmek.

Teya ve Salena kimdir?

22 yaşında olan Sırp kökenli Teya (Thea Devy) 2020 yılında ‘Sudnji dan’ adlı şarkısıyla Sırbistan ulusal finaline katıldı ve onuncu sırada yer aldı. Daha sonra Avusturya’yı temsil edebilmek için çalışmalar yaptı ancak başarılı olamadı.

‘Daha çocukken Eurovision’a gitmek istiyordum çünkü kim olursanız olun ve nereden gelirseniz gelin büyük hayallerin bile gerçekleşebileceği fikrini somutlaştırdı.”

24 yaşındaki Salena (Selina-Maria Edbauer) 2017 yılında O Ses Almanya’ya katıldı. 2019 yılında Avusturya’yı temsil edebilmek için başvuru yapmıştı.

“En büyük çocukluk hayalim daha yeni gerçekleşiyor. O zamanlar sahnede Conchita’yı izledim ve aileme tam olarak istediğim şeyin bu olduğunu söyledim.”

Photo by: ÖRF / Thomas Ramstorfer