66.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avusturya’yı “Halo” adlı şarkısıyla LUM!X ve Pia Maria temsil edecek.

Avusturya devlet kanalı ORF, Eurovision temsilcisini ve şarkısını iç seçim ile belirledi ve bu sabah bir radyo programında temsilcisini açıkladı.

İkilinin şarkısı dans ağırlıklı bir pop şarkısı olacak. Prodüksyon açısından ise tamamen modern ve çağdaş olacak. 90’ların disko şarkılarından esinlenen şarkı Mart ayında yayınlanacak.

“Halo” İsveçli Sophie Simmons’ın da dahil olduğu uluslararası bir şarkı yazarı ekibi tarafından yapımcı olarak LUM!X ile bestelendi.

Lum!x’in Eurovision ile ilgili konuştu.

“Geçen yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda çeşitliliğin oldukça artı olabileceğini gördük, bu yüzden Avusturya’nın yarışmaya iki genç göndererek kesinlikle kutuyu işaretlediğine inanıyorum. Bizim yaşımızda üzerimizde çok daha az baskı var çünkü bir şeyler ters gitse bile başka bakış açıları açılacak.”

Bu nedenle, çok daha özgürüz ve gerçekte ne istediğimize ve bir mesaj olarak iletmek istemediğimize daha iyi odaklanabiliriz. Eurovision Şarkı Yarışması her zaman ilgimi çekmiştir. Bu, Avrupa’da sahneleyebileceğiniz en büyük şey ve kesinlikle katılmak istiyorum. Tabii ki bu bir meydan okuma ama biz bir ikili olarak birlikte çalışacağız ve birbirimizi destekleyip zorlayacağız.'”

LUM!X kimdir?

Gerçek adı Luca Michlmayr olan LUM!X, 19 yaşında dans ve elektronik müzik endüstrisinde en hızlı yükselen yıldızlardan biridir. 1 Milyardan fazla dinlenme ile son zamanların en başarılı sanatçılarından biri haline geldi. 11 yaşında kendi bestesini hazırladı ve Youtube’da yayınladı. Bugüne kadarki en başarılı şarkısı 2019 yılında yayınladığı “Monster” adlı şarkısı oldu. Şarkı 4 altın platinum ve 7 altın sertifika kazandı.

İkinci single çalışması “The Passenger”in başarısından dolayı birçok sertifika kazandı ve Spotify’da 100 milyondan fazla dinlendi.

Şu anda Spotify’da dünya genelinde en çok dinlenen şarkıcılar arasında 479.sırada yer alıyor.

Pia Maria Eurovision ile ilgili konuştu.

‘”Kendime karşı dürüstüm – komik olmayı, insanları neşelendirmeyi ve onlarla birlikte gülmeyi seviyorum. Yapabileceğiniz çok şey olduğunu ve her zaman kesin bir çizgiyi takip etmek zorunda olmadığınızı başkalarına göstermek istiyorum.

Eurovision’u her zaman izledim ve bence Eurovision tamamen harika bir etkinlik. Amacımız, ona biraz yeni bir soluk getirmek ve neslimizi cesaretlendirmek: ‘Fırsatı yakalayın ve ondan bir şeyler yapın!

Pia Maria kimdir?

Pia Maria muzik sektörüne yeni adim attı. İlk şarkısını 15 yaşında kaydetti. Müzik dışında kendisi oldukça başarılı bir makyöz.

Photo by: ORF

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir