Avusturya: ‘We Will Rave’ yayınlandı

0

Avusturya temsilcisi Raiven’in ‘We Will Rave’ adlı şarkısı yayınlandı. Kaleen’in “We Will Rave” adlı şarkısı, daha önce Loreen ile işbirliği yapan İsveçli bir ekip tarafından yazılıp bestelenmiştir. Tekno esintili pop tarzındaki şarkının klibi Youtube’da yayınlandı.

Kaleen kimdir?

Gerçek adı Marie-Sophie Kreissl olan Kaleen, 29 yaşında bir dansçı, koreograf, model, oyuncu ve şarkıcıdır. Küçük yaşlardan itibaren dansa olan ilgisiyle Kaleen, yedi yaşında ulusal şampiyonluğunu kazanarak toplamda 100’den fazla ulusal ve Avrupa şampiyonasına katıldı; ayrıca beş kez dünya şampiyonu unvanını elde etti.

Yetenekli bir dansçı olmanın yanı sıra, aynı zamanda başarılı bir şarkıcıdır. İlk kendi prodüksiyonlu single’ı Eylül 2021’de kendi Wifi Records etiketi altında yayınlandı ve ilk albümü “Stripping Feelings”, Eylül 2023’te piyasaya sürüldü.

Kaleen, Eurovision sahnesine yabancı değil. 2018’de Lizbon’daki ara gösterilerde dansçı ve koreograf olarak yer aldı. Ayrıca Kıbrıs Rum Kesimi, Belçika, İspanya, Litvanya ve Slovenya’nın stand-in provasında görev aldı. 2021’de Junior Eurovision’da İspanya ve Bulgaristan’ın kreatif direktörlüğünü üstlendi ve tüm prodüksiyonun sahne direktörlüğünü yaptı. Geçtiğimiz yıl Liverpool’da sahne uygulamasında Avusturya’nın yanı sıra Ermenistan, Almanya ve Gürcistan’a da destek verdi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir