Avusturya temsilcisi Vincent Bueno’nun “Amen” adlı şarkısı dün düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Bu sabah şarkı ilk kez Hitradio O3’te tanıtıldı.

Vincent Bueno şarkısı ile ilgili açıklamalar yaptı.

“Geçen yıl profesyonel olarak kendi şarkılarımın yanı sıra mükemmel bir şarkıyı bulmak için ulusal ve uluslararası bir seçim düzenledik ve sonunda ‘Amen’in Eurovision şarkısı olduğundan emindik. Şarkı beni buldu.”

Vincent Bueno şarkının hikayesini anlattı.

“İlk bakışta dramatik bir ilişki hikayesi hakkında, ama benim için esas olarak herkesin bildiği, kendi güçlü ve zayıf yönleriyle parlak bir geleceğe götüren bu iç mücadeleyle ilgili.”

Şarkının sözleri Bright Sparks adıyla tanınan Ashley Hicklin’e ait. Ashley, “Universo” (İspanya 2020) ve “Me and My Guitar” (2010 Belçika) şarkılarının sözlerin dei yazdı. Şarkı, Jonas Thander’a ait ve şarkının vokallerinde Tobias Carshey yer alıyor.

Eurovision sahnesini Marvin Dietmann hazırlayacak. Dietmann daha önce Conchita Wurst ile çalışmıştı. Ayrıca şarkının 2020 Eurovision için hazırladığı “Alive” adlı şarkısından daha farklı bir tarzda olduğu tahmin ediliyor.

Photo by: ÖRF

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir