Dami Im Eurovision’a dair açıklamalar yaptı

0

2016 yılında Avustralya’yı “Sound Of Silence” adlı şarkısıyla temsil eden başarılı şarkıcı Dami Im Eurovision’a dair ve olası geri dönüşüne dair açıklamalar yaptı.

Eurovision benim için büyük bir fırsattı. Benim için pek çok yeni kapı açtı ve Avrupa’dan Avustralya turnemi görmek için gelen hayranlar var. Hayatımı gerçekten değiştirdi, kariyerimi ve hayata karşı tutumumu değiştirdi. Avrupa’da sahip olduğum fırsatlardan daha fazla yararlanmak isterdim ama o zamanlar iyi bir destek sistemim yoktu. Bir Avustralyalının Avrupa’da bir şeyler yapması zor. Oraya ulaşmak çok zaman alıyor ve çok pahalıya mal oluyor, ama gerçekten benim için çok fazla yeni kapı açtı. Hala Eurovision topluluğunun bir parçası gibi hissediyorum ve Avrupalılar hala müziğimi takip ediyor. Artık her şey çevrimiçi, bu yüzden insanlar yeni müziğime ve yeni YouTube videolarıma erişebilir ve hala oradaki hayranlara çok bağlı hissediyorum.

Olası bir geri dönüş içinde konuştu.

“Geçen yılın başında, Covid’den önce, gelecek yıl döneceğimi söylemiştim, bu yıl ki olmadı. Ben de seneye tekrar gelmeyi düşünüyordum ama şu an… Sürekli değişiyorum, fikrim değişiyor. Bu muazzam bir özveri gerektiren bir şey ve sadece buna odaklanmaya hazır olmanız gerekiyor, başka bir şeye değil. Bunu yapabilmek için gerekli arzuya, gerekli enerjiye sahip olup olmadığımı anlamalıyım.”

Dami Im 2020 yılında Eurovision’a geri dönmek istediğini açıklamıştı.

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir