Avustralya: “Technicolour” yayınlandı

0

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Technicolour” adlı şarkısıyla temsil edecek olan Montaigne şarkısını yayınladı.

Eurovision için özel olarak yazılan ve bestelenen “Technicolour”, Montaigne’in vokal hünerini, hareketli pop stilleri ve akılda kalıcı bir marşı hissi ile vurgulayan yeni bir şarkı. Montaigne, şarkıyı Sydney merkezli söz yazarı ve yapımcı Dave Hammer (Lime Cordiale, Thundamentals) ile birlikte yazdı.

Montaigne şarkısı ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Şarkı için “Technicolour’u dünyaya sunduğum için çok heyecanlıyım. Her duyguyu barındırıyor, eğlendiriyor, ağlama isteği uyandırıyor ve aynı zamanda dans etme isteği uyandırıyor. Şarkının bu özelliklerinin hem modern hem de Eurovision için uygun olduğunu düşünüyorum.”

Eurovision’da şarkısının büyük iz bırakacağından emin olan Montaigne, şarkısında güçlü vokallerini ve elektomüzikten enstantaneler sunacak.

Avustralya Delegasyon Başkanı Josh Martin şunları söyledi:

“Bu şarkıyı seviyoruz. SBS her zaman Avustralya’nın ve dünyanın tekno dünyasını kutladı ve Montaigne gibi bir şarkıcının ülke olarak savunduğumuz her şeyi özetleyen bir ‘marş’yazması bizi çok mutlu etti. Dünyanın en sevilen Pride etkinliklerinden biri olan Sydney Gay ve Lesbian Mardi Gras’tan daha iyi bir prömiyer mekanı düşünemiyorum. Şarkı pozitif, amaca yönelik ve eğlenceli!”

Eurovision Direktörü ve Australia Decides ve Blink TV Direktörü Paul Clarke şunları söyledi:

“‘Technicolour’, pandeminin evrensel ve kişisel zorluklarını ele alıyor. Sonrasında, sizi bir süper kahraman olmaya teşvik ediyor. Montaigne, arsız bir  mizah anlayışına sahip. Aynı anda hem savunmasız hem de şiddetli. Bu yıl Eurovision’da dokunaklı bir müzik bekliyorum, ancak Montaigne ile güçlendirmeye geçiş yapıp sesi biraz yükselteceğiz.”

Montaigne kimdir?

Sahne ismi Montaigne olarak tanınan Jessica Alyssa Cerro, 14 Ağustos 1995’te Sydney’de doğmuştur. Şarkıcı ve söz yazarı olan Montaigne’in babasının ise Avustralya milli takımında futbolculuk kariyeri bulunmaktadır.

İlk albümü olan Glorious Heights’ı 5 Ağustos 2016’da piyasaya sürdü ve ARIA listesinde 4 numaraya ulaştı. 2016 ARIA Müzik Ödülleri’nde ise ”Breakthrough Artist – Albüm için Yayın” ödülünü kazandı ve diğer üç kategoriye aday gösterildi. Nisan 2016’da Hilltop Hoods’un “1955” adlı parçasında ARIA Singles Chart’da 2. sıraya yükseldi.

Photo by: Jess Gleeson

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir