Arnavutluk: “Titan” yayınlandı

0

Arnavutluk’u Eurovision’da temsil edecek olan Besa Kökëdhima, “Zemrën N’dorë” adlı şarkısının yeni versiyonunu yayınladı.

Şarkının yeni versiyonu “Titan” olarak değiştirildi ve tamamen İngilizce sözlerden oluşuyor. Şarkının klibi İstanbul’da çekildi. Klibin yönetmenliğini daha önce Can Bonomo, Hande Yener ve Mabel Matiz gibi isimlerle çalışmış olan yönetmen Hasan Kuyucu üstlendi.

Besa Kokëdhima kimdir?

Kokëdhima, 29 Mayıs 1986’da Arnavut bir ailede Fier şehrinde doğdu. 15 yaşında yüksek öğrenim için Birleşik Krallık’a göç etti. 2003 yılında Florian Mumajesi tarafından yazılan “Më Beso” adlı ilk şarkısıyla müzik kariyerine başladı. İlk albümü “Besa” 2006’da çıktı.

Besa, “Notafest” gibi müzik yarışmalarına katılarak birçok ödül kazandı. 2009’da ‘Nothin’ Gonna Change’ adlı şarkısıyla Romanya ulusal finalinde yarı finale kadar yükseldi. 2010’da Top Fest’te “Kalorësi i Natës” ile En İyi Kadın Şarkıcı ödülünü aldı. 2010’dan itibaren birçok single ve albüm yayımladı, bunlar ticari başarı elde etti. 2013’de O Ses Arnavutluk’ta jüri koltuğuna oturdu. 2022’de Fransa’da “En Equilibre” adlı şarkısıyla çıkış yaptı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir