81 il oylaması: Puanları sunacak isimler belli oldu

BENZER HABERLER

81 İl oylamasında en çok oy kullanılan ilk 10 ilden beş ilin puanlarını sunacak olan ünlü isimler belli oldu.

Bu yıl 81 il oylamasında en çok oy kullanılan ilk 10 ilin puanları tek tek açıklanacak. Puanları toplamda beş ünlü isim ve beş Eurovision hayranı sunacak.

Puanların tek tek açıklanacağı 10 il katılım sayısıyla belirlendi: İstanbul (307), Ankara (137), İzmir (110), Bursa (43), Eskişehir (38), Kocaeli (37), Antalya (31), Mersin (27), Tekirdağ (25), Kırklareli (22).

81 il oylamasında yer alacak olan özel konuklarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

24 Nisan akşamı illerin puanlarını sunacak olan isimler:

-Aylin Vatankoş
-Buket Bengisu
-Zeliha Sunal
-Buğra Özmüldür
-Alan Dere
-Ufuk Sönmez
-Umut Can Yıldız
-Onur Saçlıgil
-Ecem Ortasarı
-Erhan Güntürkün

Aylin Vatankoş

Fotoğraf açıklaması yok.

Aylin Vatankoş İzmir’de dünyaya gelmiştir. Malmö’de düzenlenen 1992 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi “Yaz Bitti” adlı şarkıyla temsil etmiş ve 17 puanla 19. olmuştur.

Zeliha Sunal

Zeliha Sunal | Karnaval.com

Zeliha Sunal Bursa’da dünyaya gelmiştir. Sunal, Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir radyosu “Çocuk saati” programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı. Öğretmen Okulunda okurken kurduğu orkestra ile, liseler arası birçok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir’de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı. 2000 yılında “Yarım Kalan Senfoni” adlı şarkısıyla Eurovision Türkiye elemelerine katıldı.

Buket Bengisu

Buket Bengisu ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Babasının bas gitar, amcasının piyano çaldığı bir aileden müziğe ilgili olarak büyüdü. 1996’da konservatuvara girip İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ana sanat dalı Koro şarkıcılığı bölümünden mezun oldu. 2000 yılında aynı okulun müzikal bölümüne girip 2003 yılında Müzikal şarkıcılığı bölümünden mezun oldu. Ayrıca Türkiye Çocuk Tiyatrosu’nda beş yıl çocuk oyunlarında oynadı, yapımında yer aldı.

2002 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Grup Safir ile beraber seslendirdiği “Leylaklar Soldu Kalbinde” isimli parçasıyla Türkiye’yi temsil etti.

Buğra Özmüldür

Buğra Özmüldür kimdir? Yakışıklı oyuncu Buğra Özmüldür kaç yaşındadır ve  nerelidir?

Buğra Özmüldür, Oyunculuk hayatına 9 yaşında Sinan Çetin’in çektiği Çamlıca Gazoz reklamı ile başlayan Buğra Özmüldür daha sonra Reklam Özdenetim Kurulu’nun bir kampanya reklamında oynamıştır. Buradaki oyunculuğu Sihirli Annem’in ilk yönetmeni Ersoy Güler tarafından beğenilir ve Cem karakteri için Buğra Özmüldür uygun kişi olarak görülür. Sihirli Annem devam ederken yine Sinan Çetin’in yönettiği Tansaş reklamında oynayan Buğra Özmüldür, Sihirli Annem bittikten sonra Selena’da 1 bölüm konuk oyunculuk yapmıştır.

Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunudur. 2013 yılında Perde isimli kısa metraj filmde Kutay Denizler ve Burak Babayiğit’in yönetmenliğinde Baran Kara isimli karakteri canlandırmıştır. 2015 Nisan ayında Senden Bana Kalan adlı sinema filminde Menfi karakterini canlandırmıştır. Son olarak 2015 sonlarında vizyona girecek olan, senaryosunu Sadi Celil Cengiz’in yazıp başrolünde oynadığı Olaylar Olaylar Mevzu Çarşamba adlı sinema filminde cast direktörlüğü ve oyunculuk yapmıştır.

Büyük bir Eurovision hayranı olan Buğra bu yıl Bugravision adında bir Youtube kanalı açarak Eurovision şarkılarına reaksiyon çekti.

Alan Dere

Alan Dere İsviçre'nin Eurovision elemelerine katıldı - Eurovision Turkey

Türk Halk Müziği sanatçısı Seher Dilovan’ın oğlu Alan Dere, 2002 doğumlu ve İsviçre’de yaşamaktadır. İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds kentinde doğdu. 6 yaşına kadar İsviçre’de yaşayan Dere, İsviçre Cenevre Catalyse Müzik Okulu’nda şan eğitimi aldı. Son olarak 2021 yılında ‘Tadım Tuzum‘ adlı single çalışmasını yayınladı. Genç şarkıcı bu yıl İsviçre’nin Eurovision elemelerine İngilizce bir şarkı göndermişti.

81 il oylaması bu yıl yeniden AAA Design işbirliği ile 24 Nisan akşamı saat 21.00’de (TSİ) Youtube kanalımızdan gerçekleşecek. Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Göz atmanız gereken diğer başlıklar!

2021 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.
2022 yılında hangi ilden kaç kişi oy kullandı? Tıklayın!
2020 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.
2019 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,289TakipçiTakip Et
2,660AboneAbone Ol

TWİTTER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER