Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan 81 il oylaması 24 Nisan Cuma akşamı saat 21.00’de (TSİ) gerçekleşecek. Bakalım bu yıl oylamayı hangi ülke kazanacak.

81 İl Oylamasına konuk olacak olan isimler sosyal meyda hesaplarımızdan açıklanacak. Takipte kalmanız yeterlidir.

Format değişikliğine gidiliyor!

Geçtiğimiz yıl halk oylamasıyla birlikte ilk kez jüri oylamasıyla düzenlemiştik ve Eurovision dünyasından birçok isim oy kullanmıştı. Bu yıl ise jüri oylamasını kaldırarak 81 il oylamasının birincisi %100 halk oylamasıyla belirlenecek.

Sonuçların sunumu değişiyor!

Bu yıl en çok oy kullanacak olan 10 ilin sonuçları Eurovision formatında olduğu gibi illere bağlanılarak tek tek açıklanacak. Daha sonra diğer illerin puanları bölgelere ayrılarak açıklanacak ve toplam bir sonuçla bu yılın birincisini öğreneceğiz. Sonuçlarının tek tek açıklanacağı iller ve İllerin hangi bölgelerde yer alacağı 17 Nisan’da açıklanacak.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Oylama sitemizden başladı ve 10 Nisan’da sona erecek, sonuçlar 24 Nisan’da saat 21.00’de (TSİ) Youtube sayfamızdan açıklanacak. Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz. Oylamaya 81 ilden hangi illerin ve hangi ilden kaç kişinin katıldığı 17 Nisan’da açıklanacak.

81 il oylaması nedir?

“81 il oylaması”, tüm Türkiye’nin illerini kapsayan bir oylamadır. Her yıl oylama düzenlenir ve her ilden Eurovision şarkılarına puan verilir. 2016 ve 2017 yılları arası her ilden en fazla 5 kişi katılabiliyordu. Bu kuralı 2018 yılında kaldırarak isteyen herkesin katılmasını sağladık. 2019 yılından itibaren ise formatı değiştirdik ve puanları il il toplamak yerine genel puan toplamı oluşturmaya karar verdik. 2021 yılında ise birinci jüri ve halk oylamasıyla belirlendi.

Göz atmanız gereken diğer başlıklar!

2021 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.
2021 yılında hangi ilden kaç kişi oy kullandı? Tıklayın!
2020 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.
2019 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz.

OYLAMA SONA ERMİŞTİR! OY KULLANDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Sonuçlar 24 Nisan’da saat 21.00’de (TSİ) Youtube sayfamızdan açıklanacak. Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir