81 İl Oylaması: Oylama başladı!

0

Bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan oylama 26 Mart Cuma akşamı saat 21.00’de (TSİ) başlayacak. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz oylamayı 3294 rekor puanla Azerbaycan kazanmıştı. Geçtiğimiz yıl 73 ilden 626 kişi oy kullandı. Bakalım bu yıl yeni bir rekor kırılacak mı?

81 il oylaması nedir?

“81 il oylaması”, tüm Türkiye’nin illerini kapsayan bir oylamadır. Her yıl oylama düzenlenir ve Eurovision şarkılarına puan verilir. 2016 ve 2017 yılları arası her ilden en fazla 5 kişi katılabiliyordu. Bu kuralı 2018 yılında kaldırarak isteyen herkesin katılmasını sağladık. 2019 yılından itibaren ise formatı değiştirdik ve puanları il il toplamak yerine genel puan toplamı oluşturmaya karar verdik.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Oylama 11 Nisan’da sona erecek, sonuçlar 2 Mayıs’ta Youtube sayfamızdan açıklanacak. Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz. Oylamaya 81 ilden hangi illerin ve hangi ilden kaç kişinin katıldığı 17 Nisan’da açıklanacak.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle Eurovision’un iptal edilmesinden sonra ilk kez yarı finaller formatında düzenleme kararı almıştık. Bu yıl ise yarı finaller olmayacak ve önceki yıllarda olduğu gibi 41 ülke aynı anda yarışacak.

81 il oylaması nedir?

81 il oylaması nedir?
2020 yılında hangi ilden kaç kişi oy kullandı? tıklayın!
2020 yılındaki oylamayı buradan izleyebilirsiniz!
İl bazında sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

DİKKAT

-Türkiye dışından kullanılan oylar geçersiz sayılacaktır.
-Birden fazla oy kullananların oyları geçersiz sayılacaktır.

OYLAMA SONA ERMİŞTİR!

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir