CANLI BLOG | Birinci yarı final kostümlü provalar

0

Herkese merhaba! Bildiğiniz üzere yarın akşam Eurovision’un birinci yarı finali gerçekleşecek.

Basın merkezi bugünden itibaren açıldığı için saat 16:45’ten (TSİ) itibaren kostümlü provaları an be an ve ayrıntılı bir şekilde buradan aktaracağız.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

KIBRIS RUM KESIMI

Silia Kapsis’i karanlıklar içinde sahnede tek başına görüyoruz. Daha sonra dansçılar kendisine eşlik ediyor. Enerjik bir sahne performansı açılışta bize eşlik ediyor. İkinci provada gördüğünüz görüntülerin aynısını 3 dakika boyunca izliyoruz. Büyük bir değişiklik yok.

SIRBİSTAN

Teya Dora’nın sahne performansı ulusal finalinkine çok benziyor. Şarkının ilk kısmında karanlık bir sahne karşımıza çıkıyor, loş aydınlatma altında bulutlar, yıldızlar ve şimşek grafikleri yer alıyor. Performansın sonunda ise açan bir ramonda çiçeğiyle finali yapıyor. Teya Dora’nın vokal olarak daha da geliştirmesi gerektiği görünüyor.

LİTVANYA

Silvester‘a dört dansçı eşlik ediyor kamerada zaman zaman çerçeve efektleri bulunuyor TV de izleyenler için sahne açılışında mavi renkler hakim olsa da nakarata doğru kırmızı ledlerle devam ediyorlar. Silvester‘ın kendine has tarzıyla izleyeceği bir ritim de tutacağı şimdiden belli. Dansçılar yerde dans figürlerini sergiledikten sonra mavi ışıklarla beraber kırmızı ışıklar sahnede Silvester ve ekibine eşlik ediyorlar.

İRLANDA

Açılışında kamera Bambie’yi takip ediyor yeniden canlanan dansçının elinden tutup karanlık ve kasvetli bir ortam arka plan efekti ile dolunaylı bir atmosfere bölünüyor. Şarkının geçişleri ile efektler çok uyumlu. Bambie sık sık kameradan izleyici ile göz teması kuruyor. Yeniden canlanan dansçısı ile ara ara hoş dansları var. Sürpriz bir şekilde kıyafetini değiştirdikten sonra mumlarla dolu halkası sahneden yükseliyor. İzleyiciyi şimdiden hipnoz etme potansiyeli çok yüksek.

UKRAYNA

Ukrayna’da bizi pelerinli elbisesiyle Alyona Alyona karşılıyor. Zemin efektleri ile Alyona sahnenin ön kısmına doğru yürümekte. Kamera zaman zaman zemindeki su efektine vurgu yapıyor. Sahnede şarkının başında sadece Alyona var. Nakaratında sağına dönüp Sahnedeki büyük kaya görünümlü bloğa çıkarak nakaratı bitirmekte . Sonrasında Jerry Heil rap partı ile zaman zaman TV izleyicisiyle göz teması kuruyor. Kamera açıları Jerry’i takip ediyor.Jerry’nin bölümü bittikten sonra Alyona’nın efektini arka planda görmekteyiz adeta bir melek gibi…

Sonrasında Jerry ve Alyona sırt sırta vererek o ikonik pozları ile şarkıyı bitiriyorlar. Ukrayna zemin efektine de çok önem vermiş.

POLONYA

HIRVATİSTAN

İZLANDA

Hera Björk bizleri adeta bir diva gibi led ışıklar ile yüksek bir platformdan karşılıyor. Şarkısı ve kendine has tarzı ile izleyiciyi 80’lere ışınlayacak gibi. Sahnede tek başına olan Hera arka plan efektleri ve led ışıklarla sahneyi doldurmakta.

SLOVENYA

Raiven bizi yerde oturarak duman efektleriyle karşılamakta. Sonrasında Raiven’e beş dansçı eşlik ediyor. Slovenya gayet sade bol ışıklı bir sahne çalışmış. Gökyüzü efekti vermek için arkada ara ara bulut görselleri ve sahnede duman efektleri kullanılmış. Şarkının yalın bir dans kareografisi var.

FİNLANDİYA
gecenin ses getirecek performanslarından biri olacak ülkelerden. Çatlayan devasa bir yumurtadan çıkan solistimiz ve yumurtanın arkasındaki diğer solistimiz ile Finlandiya karşımızda.
solistlerimize iki tane dansçı eşlik ediyor zemin ve arka plan efektlerimiz bulutlar içerisinde.

MOLDOVA
Uçsuz bucaksız bir denizin ortasında adeta Natalia Barbu. Natalia sahnede tek başına olacak nakarat kısmında izleyici el çırpmadan duramayacağı benziyor. Arka planda yavaş yavaş büyük bir ağaç efekti yer almaya başlıyor. İkinci nakaratta sahnenin üst kısmındaki bloklar, zemin ve arka plan adeta rengarenk kelebek bahçesine dönüyor sonrasında ise Natalia o meşhur keman solosuna başlıyor ve arkasında kocaman bir melek kanatları açılıyor. İşte sahne altın rengine döndü! Moldova‘da güçlü sesiyle izleyenleri etkisi altına almak istemekte…

AZERBAYCAN
Kameranın geniş açısıyla Fahree’ye merhaba diyoruz arka planda büyük ve görkemli bir efekt mevcut. Kamera açısı nakaratta zemin efektleri ne dönüyor. Sahnede İlkin ve Fahree tek başlarına.
Azerbaycan bu sene arka plan efektlerine çok önem vermiş.

Sahnenin sağ tarafında İlkin. bulunmakta, muğam kısmında kamera ilkine odaklanıyor sonrasında iki tane el maketi Fahree’nin etrafını çerçevelemekte. Arka plandaki dünyadışı varlıklara benzeyen kadın efekti sanki onu avuçlarının içine almış gibi artık…
Şarkının sonunu İlkin ve Fahree sırt sırta gelerek söylüyorlar.

AVUSTRALYA

PORTEKİZ
Portekiz gecenin beyaz meleği olmaya aday.
Iolanda’yı bembeyaz takımlar içerisinde 5 dansçısı eşlik ediyor. Arka plan karanlık sadece beyaz ışık efektleri ve beyaz zemin efekti var. Ayrıca sahnenin üst blokları da Iolanda’nın konseptine uygun beyaz ışıklar yansıtıyor. Solistimiz genelde şarkısını söylemeye odaklansa da arada dans kareografisine de katılıyor. Beyazlar içerisinde bu yumuşak şarkı ile Portekiz izleyici büyüleyebilir.

LÜKSEMBURG


Tali ve 5 dansçısı kare bir çerçevenin içerisinden seyirciyi karşılıyor. Şarkının nakaratına doğru çerçeveden çıkıp güzel bir dans gösterisi ve sahnenin etrafındaki alev efektleri ile devam ediyorlar.


Lüksemburg’un 30 yıl sonra eğlenceli bir dönüş yapmak istediği çok belli. Solistimizin canlı performans sesi gerçekten güçlü. Dans kareografisi, sahne efektleri uyumlu gözüküyor. Canlı göz yormayan ve eğlenceli bir sahne şovu ile geceyi kapatacağız.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir