CANLI BLOG: Big 5’in ikinci prova ayrıntıları

0

Dijital basın merkezinden herkese merhabaa! Bugün saat 11.00’de (TSİ) Big 5 ülkeleri ikinci provasını gerçekleştirecek. Provalar Fransa ile başlayıp Almanya ile sona erecek. Provaların ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

FRANSA

Fransa ikinci provasını gerçekleştirdi. Sahne genel olarak ulusal finalde izlediğimiz performansın bir benzeri diyebiliriz. Sahne ağır olarak yeşil ve mavi tonlara sahip. Yeşil rengine tamamen doyacağımız bir performans var. Zemini tepeden çeken kameralar sayesinde sahneyi hem yukarıdan hem de çevreden görebiliyoruz. Bazı noktalarda çok karışık gibi gözükse de ulusal finalden bu duruma aslında alışkınız.

Ahez grubu şarkısını bir podyum üzerinde seslendirirken Alvan ise ön tarafta performansa eşlik ediyor. Daha sonra grup podyumdan inerek Alvan’a doğru ilerleyerek şarkıyı seslendiriyor. Grup üyeleri siyah ve altın renklerinde kıyafetler tercih etmişler. Performansta ateş ve duman kullanıldı. Grubun uyumunu beğendik diyebiliriz.

İTALYA

Mahmood tek başına ışıkların altında performansa başlıyor. Blanco arkadan yanına gelerek şarkıya eşlik ediyor. Bu kısımda ışıkların doğrudan Mahmood’u göstermesi sahneyi daha gizemli kılıyor.

Ardından sahnede beyaz bir piyano yer alıyor Blanco üzerinde oturuyor daha sonra tekrar Mahmood’un yanına giderek şarkıya eşlik ediyor. Mahmood takım elbise tercih ederken Blanco beyaz bir kıyafet etti. Mahmood bu kez gözlüğünü takmadı.

Sahne siyah ve beyaz tonlarında. Şarkının vurucu kısımlarında beyaz ışıklarla güzel bir şov izliyoruz. Özellikle ışıklar şovun en önemli parçası olmuş durumda. Sahnede dansçı ya da ekstra farklı kişiler olmadığı için tüm olay ışık şovlarına kalıyor. Performansın sonuna doğru sahne mavi tonlarına bürünüyor. Şarkının son dakikasındakş hareketli ritimlerde tüm sahne ışıklarla görkemli hale geliyor ve şovu etkileyici bir forma çeviriyor. İtalya’nın sahnesi kinetik güneşle etkilenmiyor.

BİRLEŞİK KRALLIK

Sam Ryder, performansını tek başına ışıklandırılan platformun ortasında elinde gitarıyla sabit bir şekilde durarak seslendiriyor. Şarkısını seslendirirken kamera etrafında dönüyor. Daha sonra platform açılıyor. Şarkının stüdyo versiyonunda olmayan bir solo gitar kısmı eklemişler, ayrıca sahnede uzay temasını da görüyoruz. Sam Ryder’ın sahne performansı 10 numara! Kazanma şansı var mı? Bizce var…

İSPANYA

Chanel ikinci provasını gerçekleştirdi. Şarkıda İspanyol tarzını yansıtmak için çeşitli düzenlemeler yapılmış, gayet de başarılı olmuş. Dans kareografisi genel olarak ulusal finali benziyor ancak çeşitli değişiklikler mevcut. Chanel sesini daha iyi gösterebilmek için şarkıyı biraz farklı söylüyor. Şarkının sonlarında elini bir yelpaze alıyor ve yelpazesini de gösteriye dahil ediyor. Şarkının sonunda kullanılan ışıklandırmalar, yukarıdan dökülen havai fişekler, pyrolar bitişini çok etkileyici yapmış. Performansın arka planı ise genel olarak mavi ve kırmızı tonlarında.

ALMANYA

Malik Harris ikinci provasını gerçekleştirdi. Performansına piyano başında başlıyor, daha sonra ayağa kalkıp şarkı ritmini hareketlendiriyor. Performansı genel olarak sahne önünde gitarıyla gerçekleştirirken kamera tam önünde duruyor. Şarkının rap kısmında mikrofonu eline alıyor ve direkt kamerayla şarkısını söylüyor. Genel olarak Malik’in sesini ön plana çıkarmışlar. Sahnede arkadan yanan beyaz-sarı ışıklar dışında bir destekleyici mevcut değil.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir