CANLI BLOG | Big 5 ve Ukrayna ikinci prova ayrıntıları

0

Merhaba! Hafta sonuna geldik.. 2023 Eurovision’un yedinci prova gününde Big 5 ve Ukrayna bugün ikinci provasını gerçekleştirecek. Sizleri bu sayfadan anlık olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sayfayı arada güncellemeyi unutmayın.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Instagram‘dan her gün saat 21:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var. Discord kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

ALMANYA

Almanya’dan Lord Of The Lost ikinci kez prova yapmak için burada ve grubun solisti Chris’in bu sabah delegasyon balonunun etrafında, tamamen lateks kostümü içinde dolaşmasından çok keyif aldık, sanki bu durum bir Cumartesi günü için tamamen normalmiş gibiydi. Yine de kanatlar değil tabii – onlar sahne arkasında eklendiler.

Perşembe günü arenadaki tüm Big 5/Ukrayna performanslarını izledikten sonra, bugün büyük ekranda nasıl göründüklerini gerçekten merak ediyoruz. Bu daha da büyük bir görüntü – Liverpool Arena’da 23.000 adet ışık kaynağı var ve Lord Of The Lost bunların çoğunu kullanmış gibi duruyor. Stüdyo portrelerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Yapılan kura çekimi sonucu Almanya büyük finalin ikinci yarısında sahne alacak.

FRANSA

…ve her şey çok ışıltılı. Heykel sütunu, La Zarra’yı insandan bir Eyfel Kulesi gibi gösteren kumaş parçaları, elbise, şapka, parıldayan LED duvar. Her şey parıltıyla şekilleniyor ve payetlerle süsleniyor, çünkü Eurovision. Évidemment.

Yapılan kura çekimi sonucu Fransa büyük finalin ilk yarısında sahne alacak.

İTALYA

Resim

Marco Mengoni tekrar sahnede ve Perşembe günkü gümüş renkli yeleğini bu kez farklı (ve daha uzun) başka bir gümüş renkli yelekle değiştirmiş. Deri pantolonun her iki tarafına da yelekle uyumlu parıltılar eklenmiş, böylece sanki yeleğin devamı gibi görünüyor, ancak pantolona ışıltıların ayrıca eklendiği konusunda güvenilir yerden bilgi aldık. Bu performans hala çok özel görünüyor ve kulağa çok özel geliyor.

Yapılan kura çekimi sonucu Italya büyük finalin ilk yarısında sahne alacak.

UKRAYNA

Bu provaları hem arenada hem de büyük ekranda izleyebilme konusunda eşsiz bir bakış açısına sahip olduk ve TVORCHI’den gelen bu prova, farklı unsurların TV’de nasıl hayat bulduğuna harika bir örnek teşkil ediyor. Jeffrey’nin arkasındaki iki dansçıyla yaptığı koreografiden, LED duvardaki grafiklerin ve sahnedeki ışık kutularının kullanımına kadarki tüm rutin nokta atışı bir doğruluğa sahip. Her şeyin baştan sona nabız gibi atan bir enerjisi var ve izlemesi hipnoz edici.

Ukrayna’nın kura çekimi Mart ayında gerçekleşmişti ve Tvorchi 19.sırada sahne alacak.

İSPANYA

Blanca Paloma’nın bu sabah soyunma odasında sesini ısıtmasını dinledik ve Blanca gerçekten en olağanüstü sese sahip. Perşembe günkü ilk provadan itibaren kostümlerde veya sahnelemede değişiklik yok – bu performans, Büyük Final yarışını hangi sırada bitirirse bitirsin, önemli bir an olacak.

BİRLEŞİK KRALLIK

Mae Muller tekrar sahnede ve (Birleşik Krallık’ta dediğimiz gibi) bolca çabalıyor. Mae’nin bu sabah ortaya koyduğu yepyeni tavır dışında Perşembe günkünden farklı görebildiğimiz hiçbir değişiklik yok. Bu fikri bir hafta daha tut, Mae. Seninle birlikte şarkı söyleyen büyük bir kalabalığına sahip olacaksın.

Birleşik Krallık’ın kura çekimi Mart ayında gerçekleşmişti ve Mae Müller 26.sırada sahne alacak.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir