CANLI BLOG: Avustralya, Kıbrıs ve Irlanda

0

Digital basın merkezinden herkese merhabaa!! Bugün ikinci yarı finalde yer alacak olan ülkeler ikinci provasını gerçekleştirecek. Provalar Avustralya ile başlayıp Çek Cumhuriyeti ile sona erecek. İkinci provalar Türkiye saatiyle 11.00’de başlayacak.

AVUSTRALYA

Sheldon, performansını bir platform üzerinde seslendiriyor. Zemine kadar uzanan beyaz bir kıyafet giymeyi tercih etmiş. Şarkısının bir bölümünü sabit bir şekilde seslendiriyor daha sonra arkasında bulunan iki devasa merdivenden oluşan basamakları çıkarak şarkısını seslendirmeye devam ediyor ve yüzündeki maskeyi çıkarıyor. Arka plan oldukça siyah diyebiliriz. Bol bol beyaz ışık kullanılmış. Işıkların kullanımı oldukça başarılı. Basit bir olsa da gerçekten güçlü ve güzel bir performans izledik. Bu arada performansına dumanlar da eşlik ediyor.

KIBRIS RUM KESIMI

Kıbrıs Rum Kesimi kesinlikle en büyük aksesuarlarından birine sahip. Andromache ilk olarak performansa tek başına sular eşliğinde başlıyor. Şarkının nakaratına doğru iki dansçı kendisine eşlik ediyor. Andromache performans boyunca sabit duruyor izleyenler için sıkıcı gelebilir. Prova boyunca birçok ses sorunu yaşadı o yüzden performansını iki defa yarıda kesti.

IRLANDA

Brooke’a sahnede dört dansçı eşlik ediyor. Performans başlangıcında Brooke ve dansçıları yerde uzanmış bir şekilde görüyoruz. Zeminde ledden bir kırmızı kalp yer alıyor. Işıklar ve led oldukça mor ve mavi renklerine hakim. Performansın sonuna doğru pyro kullanıldığını görüyoruz. Brooke oldukça eğlenceli bir performans sergiliyor.

Photo: Corinne Cumming / Andres Putting

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir