CANLI BLOG | 2 Mayıs: İlk prova ayrıntıları

0

Provaların altıncı gününden herkese merhaba!! Bugün ikinci yarı finalin ilk yarısında yer alan ülkeler ikinci provasını gerçekleştirdi. Öğleden sonra Big 5 ve ev sahibi İsveç ilk provasını gerçekleştirecek. Big 5’in ilk provası saat 16.40’ta (TSİ) Birleşik Krallık ile başlayıp saat 20.30’da (TSİ) İtalya ile sona erecek.

Gün boyunca provalar ile ilgili anlık bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Eurovision’un resmi sosyal medya hesaplarından prova görüntüleri ve videoları paylaşılacak.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

BİRLEŞİK KRALLIK

Olly Alexander’ın Eurovision performansı izleyicileri 1985’te bir kara deliğin içinden geçerek dünya’ya doğru hızla ilerleyen bir uzay gemisindeki kıyamet sonrası distopik bir boks salonu soyunma odasına götürüyor!

Sahnede büyük bir oda kurulmuş, kirli fayanslar ve duş başlıkları ile döşenmiş. Olly’nin dört erkek dansçısı kırmızı boks kıyafetleri giymişler, ve kamera açıları sürekli değişiyor, odanın dönüyormuş gibi hissettiriyor, LED arkasında dönen bir kara delik grafiği ile destekleniyor. Gerçekten de, kirli bir soyunma odasında uzayda ilerliyor gibi hissettiriyor.

Kısacası, ekranda gerçekten hayata geçen çok iddialı ve akıl alıcı bir sahneleme parçası, özel efektlerle dolu bir spor çantası gibi.

Ayrıca şarkı düzeniyle ilgili bir not – kulağımıza göre, ekstra tellerle yeni bir orta sekiz ve final koro inşası farklı. Ateşleme güncellemesi ve fotoğraflar çok yakında geliyor!

ALMANYA

Isaak şık bir oturma odasinda yer aliyor, siyah metal bir çerçeve yapısından yapılmış, bu da onun tüm taraflardan hala görülebilmesini sağlıyor. Ayrıca açık bir ateş de var, ve ilk nakarat başladığında, odanın üç tarafı da evin yanmaya başladığı gibi alevlerle kaplanıyor. Atmosferi kelimelerle ifade etmek zor, ama gerçekten etkileyici.

Set, göksel bir kubeden inerek tavan oluşturmak üzere orta kare altına yerleştirilmiş durumda, ancak orta sekizdeyken tüm set tekerlekler üzerinde uzaklaştırılıyor ve sahnenin ortasında sadece ISAAK kalıyor, siyah bir takım elbise giymiş ve dört vokalistle çevrelenmiş.

Ekrandan ve sahneden izlerken, gerçekten etkileyici….

ISVEC

Marcus & Martinus’un performansı Melodifestivalen’deki performansının aynısı diyebiliriz. Ancak, performansın ölçeği oldukça farklıydı; sahnedeki küpler ve aydınlatma efektleri performansın ikinci yarısında ayrıldıktan sonra daha da etkileyici hale geldi. LED duvarı ve küpler tamamen nabız atan neon renkleriyle dolup taştı ve müziğin başı zeminin altından hissedilecek kadar güçlüydü. Bu performansın, izleyicilerin dans etmekten kaçamayacağı kadar etkileyici olduğu belirtiliyor.

FRANSA

Performans Slimane’nın beyaz bir takım elbise içinde yerde yatmasıyla başlıyor ve şarkının ilk yarısını dizlerinin üzerinde seslendiriyor, kamerayla gerçekten yoğun bir şekilde etkileşime giriyor.

Sonunda Slimane’nın mikrofondan uzaklaşıp son nakaratı bir duman bulutu içinde tamamen acapella olarak söylediği bir bölüm var. Bunu daha önce Eurovision partlerinde partilerde görmüştük ancak bu büyük arenada unutulmayacak bir yankı yaratıyor.

ISPANYA

Benidorm Fest’e benzer performans izliyoruz, ancak daha büyük ve daha muhteşem. Performans orta küp içinde başlıyor. LED ekranlarda şarkının sözlerini görüyoruz.

ITALYA

Angelina’ya sahnede beş kadın dansç eşlik ediyor. Sahneleme, çıplak ağaçların bir ormanında gibi hissettiriyor. Ayrıca, beş kupten dördü indirilmiş olarak başlıyor ve dansçıları kapamak için dallarla yansıtılmış.

Dansçıları çevreleyen dallarla yansıtılmış büyük bir tahtın ortasında Angelina’yı ortaya çıkarmak için yükseliyorlar. LED duvardaki ağaçlar, bitkiler ve çiçeklerin tüm etkisi gerçekten fantastik bir çekiciliğe sahip.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir