İkinci prova: Ukrayna, Bulgaristan ve Hollanda

0

UKRAYNA

Kalush Orchestra bizi şimdiye kadar gördüğümüz en keyifli sahnelerden biriyle karşıladı. Sahne kullanımını çok beğendiğimizi söylememiz lazım. İlk olarak sahnedeki şelaleyi görüyoruz, daha sonra bizi harika renkli bir açılış karşılıyor. Kinetik güneş ve arkasındaki grafiklerin kullanımı gözümüze çarpmadı, hatta hoşumuza bile gitti. Zemindeki grafikleri de çok güzel kullanmışlar. Orkestranın gölgeleri etnik desenlerle buluşarak zeminde etkileyici bir görsel ortaya çıkarmış. Dans kısımlarında dansçıların solo performansını izliyoruz. Vokal açısından oldukça başarılıydılar, rap kısmı çok temiz ve anlaşılırdı. Kamera açılarının biraz daha düzelmesi lazım, onun dışında olağanüstü bir performanstı.

BULGARISTAN

Intelligent Music Project, tamamen siyah bir sahneyle şarkısına başladı. Performans boyunca grafik kullanımı sadece zeminde çok azdı. Genel olarak ışıkları kullandıklarını görmüş olduk, pyro kullanımı da vardı. Şarkının yarısından itibaren sahne tamamen kırmızı-beyaz ışıklardan oluşuyor. Sondaki gitar solosundan itibaren de turuncumsu bir hal alıyor. Vokaller başarılıydı ancak biz sahneyi çok sade bulduk.

HOLLANDA

S10 yine ilk provada gördüğümüz kıyafeti giyiyor. Sahne genel olarak gözümüze çok sade geldi. Grafik hiç kullanılmamış, ışıklar da nadiren görünüyor. S10 şarkının sonuna kadar hiç hareket etmeden yükseltilmiş bir platformun üzerinde tek başına şarkıyı söylüyor. En sonda sahnenin önüne geliyor ve performansını orada sonlandırıyor. Sahne daha iyi kullanılabilirdi, biz yetersiz bulduk.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir