CANLI BLOG | Big 5 ve Ukrayna ilk prova ayrıntıları

0

Merhaba! 2023 Eurovision’un beşinci prova gününde Big 5 ve Ukrayna bugün ilk provasını gerçekleştirecek.

Sizleri bu sayfadan anlık olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 21:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

ALMANYA

Bu tür rock müzik hakkında ne hissederseniz hissedin Blood and Glitter kesinlikle büyük sahnede sıradışı bir performans sergiliyor. Grup, kırmızı ve siyah LED’ler ile üç dakika boyunca ve asla pes etmeyen yanıp sönen bir ışık gösterisi eşliğinde üçgen şeklinde metal bir iskele üzerinde yükseliyor. Arkada ise kırmızı ve siyah Led ışıkları bulunuyor. Kostümler muhteşem.

FRANSA

Ooh la la, bu MUHTEŞEM. La Zarra, tamamen siyah ve kırmızı payetlerden yapılmış, vücuda oturan bir elbise giymiş, ışıltılı dökümlü bir heykel sütununun üzerinde resmen Edith Piaf ve Lady Gaga karışımı gibi görünüyor. Ve ‘heykel sütunu’ dediğimizde, zemine kadar parlak siyah kumaşla kaplı, yerden beş metre yükseklikte hareket eden bir sütunu kastediyoruz. La Zarra’nın bu sese her şeyi verdiği üstü ayna kaplı silindirik sütun, kumaş kaybolarak ortaya çıkıyor – bonus puan da sondaki LED duvardaki Fransız bayrağı için. Bu resmen sanat. Hemen Louvre’a koyulmalı.

Resim

İTALYA

Bu şarkı, Marco Mengoni’nin tüm kalbi ve ruhuyla sunduğu klasik ve zamansız bir balad. Hepimizi çok yumuşak bir başlangıçtan davul çalmaya ve tekrar başa geri dönmeye götüren, müzikal bir yolculuğa çıkaran, adeta duygusal bir rollercoaster. Marco, bir ses ışığı ve gölgesi ustası ve bu da performansın zahmetsiz görünmesini sağlıyor- Due Vite ‘iki hayat’ anlamına geliyor ve İngilizce çevirisinde bile sözler umutsuz derecede romantik.

Sahnede ise; deri pantolon ve gümüş ışıltılı yelek giyen Marco, onun görüntüsünü destekleyen, LED duvarda dönen bulutlar ve 2021’de İspanya’nın Blas Canto’sundan bu yana gördüğümüz en büyük ay var. Brava Italia.

Resim

UKRAYNA

R&B bu sene Eurovision’da çok da göremediğimiz bir tür ve şarkı kesinlikle bu senenin en havalı ve modern şarkılarından biri. TVORCHI, siyah giyimli iki dansçısına bir LED arka plan sağlayan sahnedeki 4 kutu da dahil olmak üzere, güçlü bir efekt yaratabilmek için ışıklandırma ve LED duvar kullanıyor. Orkestral birçok element bulunuyor kürek çeken teller, kilise org tarzı klavye efektleri, güçlü bas. Jeffery’nin vokalleri de dahil hepsi bir araya gelince 3 dakikalık saf bir drama yaratıyor. Pyro ise finale doğru, belki?

Resim

İSPANYA

Geçen sene Chanel’in tüm o şarkı ve dans performansından sonra, üzerinde baskı hissettiği için muhtemelen Blanca Paloma’yı mazur görürsünüz. Ama gerek yok – o kendi benzersiz sesini, kendine has olmasını ve bu üç dakikalık saf tutku ve gücü bize getiriyor.

Sahnelemesi; Blanca Paloma ve beş dansçısının performans sergilemesi için, siyah, kırmızı ve beyaz ışıklandırmayla desteklenen bir daire oluşturan sahnenin ortasındaki iki adet saçaklı, kırmızı, yarı-dairesel yapıyla bize Ocak ayında Benidorm Fest’te gördüğümüz o tüm sihri tekrarlıyor. Alanın gerçekten zekice ve dramatik bir kullanımı, tüm sahneyi doldurmaya çalışmak yerine samimi hissettiriyor. Blanca Paloma’nın sesi benzersiz ve olağanüstü bir netliğe sahip ve üç dakika boyunca nefes almayı hemen hemen unuttuk diyebiliriz. Ayrıca biraz duman eklendi. Performansa biraz ekstra atmosfer katıyor ve ışığa farklı bir kalite katıyor. Çok iyi.

Resim

BİRLEŞİK KRALLIK

Bu performans çok eğlenceli. Mae, oldukça muhteşem bir korse ceket ile siyah pantolon giyiyor ve LED duvarının önünde yükseltilmiş bir sütun üzerinde gösteriye başlıyor. Canlı sahnelemeyle gerçekten zekice harmanlanan devasa pop art tarzı grafiklere sahir – başlangıçta Mae’nin yüzünün yatay olarak ikiye ayrıldığı bir bölüm var, bu yüzden Mae tam anlamıyla kendi kafasının içinde görünüyor. Bu da, her şeye canlı performansı harika gösteren popüler bir video kalitesi veriyor ve hatta bunun TV’de daha da iyi görüneceğinden şüpheleniyoruz.

İkinci yarı boyunca ÇOK gösterişli bir dans rutini için sahnenin önünde Mae, kendisine katılan kırmızı ve siyahlar içinde dört dansçı tarafından kuşatılmış durumda. Pre-parti sezonu boyunca gördüğümüz, konuşulan orta sekiz korunuyor ve hepsi büyük bir eski pop banger bitişine dayanıyor. Kesinlikle bu yılki yarışmanın, bu yaz Avrupa’nın her yerindeki barlarda duyacağımız parçalarından biri.

Resim

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir