CANLI BLOG: İkinci yarı finalin ilk prova ayrıntıları

0

Bugün ikinci yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak olan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek. Provalar Türkiye saatiyle saat 11.00’de (TSİ) başlayacak. Bakalım ülkeler bugün bizi şaşırtabilecek mi.

İRLANDA

Brooke’a sahnede dört dansçı eşlik ediyor ve zemin projeksiyonlarından (LED) ve kamera açılarından harika bir şekilde yararlanarak kendinden emin eğlenceli bir performans sergiliyor. Brooke aynı zamanda güçlü vokallere sahip.

KUZEY MAKEDONYA

Resim

Andrea sahnede gerçekten klas, sade bir performans sergiliyor. Sahnede tek başına, tamamen siyahlar içinde, nabız gibi atan grafikler ve dramatik ışıktan başka bir şeyle desteklenmiyor. Ayrıca şu üzerindeki asansör köprülerini grafik ekranlar olarak kullanıyor, Gerçekten çok etkileyici bir sahne performansına sahip ve Andrea’nın güçlü sesi ön plana çıkıyor.

ESTONYA

Resim

Stefan sahnenin ‘B’ sahnesinde tek başına performans sergiliyor. Sahnede tek başına olsa da gitarı ve retro görüntüler kendisine eşlik ediyor ve seyirciyle güzel bir bağlantı kuruyor.

ROMANYA

Resim

WRS, ıslak görünümlü ışıltılı bi pantolon ve kırmızı firfirli gömlek üzerine gümüş pullu bir yelek giydi. Erkek dansçılar ise kısa tişört giydi. Harika danslar, kostümler bizleri bekliyor.

POLONYA

Ochman sahnede çok sık bir siyah takım elbise giyinmeyi tercih etti. Kendisine siyah maskeli dört dansçı eşlik ediyor. Yanıp sönen ışık efektleri ve Ochman’ın devasa vokalleriyle birleştiğinde görsel olarak gerçekten güçlü duruyor. Sahnedeki sularda kullanıldı.

KARADAĞ

Vladana, sırtında wifi sembolüne benzeyen kocaman bi disk bulunan zarif mavi bir elbise tercih etti. Performansdaki ışık efektleri oldukça güçlü. Sahnede ise davullar yer alıyor.

BELÇİKA

Jérémie Eurovision sahnesinde gümüş ceket giymeyi tercih etti. Genç şarkıcının inanılmaz bir sesi var ve dört erkek dansçı tüm performansı havalı gösteriyor.

İSVEÇ

Cornelia Jakobs Melodifestivalen’deki performansının aynısını sergiliyor diyebiliriz. Dairesel projeksiyon perdesini ve aynı kıyafeti getirdi. Performansını çıplak ayakla sergiliyor.

ÇEK CUMHURİYETI

-We Are Domi’nin gitaristi, gitar-çelloyu kendisi yaptı. Yay kullanması çok ilgi çekti.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir