CANLI BLOG | 30 Nisan: İlk prova ayrıntıları

0

Provaların dördüncü gününden herkese merhaba!! Bugün ikinci yarı finalin ikinci yarısında yer alan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek. İlk prova saat 11.30’da (TSİ) Letonya ile başlayıp saat 17.40’ta (TSİ) Hollanda ile sona erecek.

Gün boyunca provalar ile ilgili anlık bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Eurovision’un resmi sosyal medya hesaplarından prova görüntüleri ve videoları paylaşılacak.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

LETONYA

Performans için dev bir dairesel aparat kullanılıyor. Dons şarkının başında içine giriyor. Hareket etmiyor, dönmüyor veya ışıklandırılmıyor, ama sahnede gerçekten etkileyici bir odak noktası oluşturuyor.

Dons mavi bir kiyafet giyiyor ve arkasında hafifçe nabız atan ışıklar ve dairelerin olduğu bir LED duvarı var. Işık efektleri aslında gerçekten zekice… Yavaş hareket eden mavi spot ışıklar, nakarat bölümünde ise çok daha parlak, daha beyaz ışıklara dönüşüyor. Performansa ayrı bir hava katıyor.

SAN MARINO

Megara hala Una Voce per San Marino’da gördüğümüz pembe ve siyah kürkle, ancak biraz farklı bir tasarımla, üzerine zebra şeritler eklenmiş. LED duvarı, birçok ürkütücü ağaç ve ejderha içeren pembe ve siyah bir animasyon gösteriyor; bu, masal gibi hissettiren bir şey, tüm bunlar gerçekten uyumlu bir sahneleme parçası olarak bir araya geliyor, eğlenceli, neşeli ve çok yüksek bir his veriyor.

Bu performans boyunca devam eden gerçekten eğlenceli bir dans rutini var, bu büyük rock gruplarıyla genellikle görmeyiz.

GÜRCISTAN

Hepinizin bildiği gibi Nutsa’nın sesi oldukça güçlü… Performansa sahnede yükseltilmiş bir kaide üzerinde kırmızı bir spot ışığının altında tek başına başlıyor ve kırmızı dumanlı grafiklerle destekleniyor. Daha sonra kendisine siyah kıyafet giyen dört erkek dansçı eşlik ediyor. Performans boyunca LED grafiklerinin ateş topu şeklinde parlamasını görüyoruz.

BELÇİKA

Bu performans, klipte gördüğümüz yoğun, yavaş yavaş artan atmosferi getiriyor, dumanlı bir platformda dönen bir mikrofon halkası ve duvarda ve zeminde birçok bulutlu grafik bulunuyor. Mustii, arenayı aydınlatan bir taşla kaplı üstünün altında açık bir beyaz gömlek giyiyor. bu, Kuzey Makedonya 2021 hissi veriyor, ancak daha çok glam rock ve daha az diskotek topu. Son bölümde Mustii sahnenin ön tarafına geçiyor ve şarkıyı seyirci ile birlikte söylüyor. Kesinlikle bu senenin bir başka nefes kesici performansı.

ESTONYA

Grubun tamamı siyah renkte çok şık görünüyor. Performans, güçlü ritimlerin, geleneksel talharpa melodilerinin ve 5MIINUST x Puuluup aerobik dans rutininin baş döndürücü ve neşeli bir karışımıdır.

Ayrıca, kapalı küpler ve arkalarındaki LED duvarla eşleşecek şekilde performansa göre renk değiştiren daha fazla küp grafikle aydınlatılıyor. Bir neon küp fantezisi ve çok eğlenceli.

ISRAIL

Sahnede günün ikinci büyük dairesel dekoru var. Letonya’nınkiyle aynı tarzda, ancak daha küçük, neonla aydınlatılmış ve dahili bir rüzgar makinesine sahip. Ayrıca, her iki tarafında merdivenler bulunuyor, bu nedenle beş dansçı için bir destek olarak kullanılabilir, üçü erkek, ikisi kadın. Karmaşık çağdaş dans rutinlerini çemberin etrafından sahnenin önüne getiriyorlar.

Dansçıların kostümleri, Eden’ın uzun akışkan elbisesini tamamlayacak şekilde kırık beyaz ve gri renkte. Tüm performans, klibin estetiğiyle aynı ve bir “Hurricane” adlı şarkı için beklendiği gibi, LED duvarı dönen renklerle dolu.

NORVEC

Gate’nin performansı ulusal finaldeki performansa benziyor. Düşük, yavaş dönen bir platformda, bazı kayalar ve ağaçlar bulunuyor, adeta gotik bir teraryumu andırıyor. Ürkütücü dönen grafiklerle desteklenmiş, çok sayıda atmosferik lazer ve yeşil spot ışıkları sahneyi aydınlatıyor.

HOLLANDA

Joost sahnede efsanevi mavi kostümüyle dans ediyor, mavi ördek kostümü gibi giyinmiş klavyecisi kendisine eşlik ediyor. LED ekranda bazı şarkının sözlerini görüyoruz. Beyaz eşofmanlı iki kadın dansçı Joost’a üç dakika boyunca eşlik ediyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir