CANLI BLOG | 3 Mayıs: İkinci prova ayrıntıları

0

Merhaba! 2023 Eurovision’un dördüncü prova gününde ikinci provalar başladi. Bugün birinci yarı finalde yer alacak olan ülkeler ikinci provasını gerçekleştirecek. Provalar gerçekleştikten sonra Eurovision’un Youtube kanalına 30 saniyelik videolar yüklenecek.

Sizleri bu sayfadan anlık olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 21:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

NORVEÇ

Norveç’ten Alessandra provasını bitirdi, Pazar gününden farklı hiçbir şey yoktu. Her iki seferde de yüksek notaya çok iyi çıktı. Aynı zamanda her şey hem kameradan çok iyi görünüyor arenada da göründüğü gibi…

MALTA

Pazar günü arenadan izlerken Malta’nın performansının ne kadar karmaşık olduğunu tam olarak söylememiş olabiliriz. Ama tüm performans kameradan göründüğü kadarı ile başlangıcından bitişine kadar bir parti havasında geçiyor ve grup kesinlikle performansın hakkını veriyor.

SIRBİSTAN

Luke Black’in ikinci provasında tamamı ile donduk. Pazar günü göremediğimiz birçok video oyunu efekti ekranlarda bulunuyordu.

LETONYA

Letonya’nın bavulu Pazar günü bir Avrupa turnesine çıkmıştı fakat bugün grup üyeleri oldukça keskin ceketler giyiyor. Bu da demek oluyor ki ya eşyaları buldular ya da Liverpool’da bir alışverişe çıkmışlar.

PORTEKİZ

Pazar günü de basına yansıdığı gibi profesyonel bir performanstı. Bu sene Eurovision’da kırmızı önemli bir tema ama Mimicat’in elbisesi tamamı ile tüylerden oluşmakta. Fotoğraflar kesinlikle çok iyi görünecek.

İRLANDA

En keyifli vakti onların geçirdiği çok net görülüyor. Irlanda delegasyonu bu konuda çok mutlu olabilir. Pazartesi ilk kıyafet provası için tekrar sahnede olacaklar.

HIRVATİSTAN

Hırvatistan’ın Let 3 grubunun ikinci provasında videoda gözüktüğü kadar çılgın gözüküyorlar. Daha büyük ve daha parlak. Renkler saykodelik. Kıyafeti çıkartma sahnesi ise yüksek kalitede!

İSVİÇRE

Pazar günkü ilk provadan görebildiğimiz kadarıyla hiçbir değişiklik olmadı ve kulağa hala arenada harika geliyor.

İSRAİL

Resim

Noa kirel arenada büyük ekranlarda izlemek kesinlikle farklı bir deneyim. Kamera açıları müthiş. Yüz ifadeleri etkileyici. Fotoğraf çekimleri için sabırsızlanıyorum.

MOLDOVA

İlk provadan bu yana hiçbir değişiklik yapılmadı.

İSVEÇ

Loreen ve onun ışık kutusu tekrardan sahnede, bunun büyük ekran versiyonunu en yakın zamanda görmeyi çok istiyoruz. Arenadan göründüğünden daha dramatik ve etkileyici.

AZERBAYCAN

İlk provalarda fark etmediğimiz bir şey var ki o da siyah ve beyaz renklerin arkadasindaki soluk hava. Şarkıya başlarken çok güzel bir hava oluşturuyor ayrı ekran efektini de çok seviyoruz. Salı günü bunu dikkatli izleyin!

ÇEKYA

Ve saçlarını değiştirdiler. Başlangıç partinda karmaşık bir saç kareografisi var ve saç örgüleri daha uzun ve ağır duruyor. Sonuç olarak daha iyi ve daha etkili bir duruma gelmişler.

HOLLANDA

Pazartesi günü bu performansın gücünü ve etkisini provalarda görmüştük ama büyük ekrandaki etkisi tamamen farklı. Tüylerimiz diken diken, aferin Hollanda!

FİNLANDİYA

Finlandiya bugünün ikinci provalarını Pazartesi günü gördüğümüz aynı eşsiz sahneleme ile tamamlıyor

Kaynak: Eurovision.tv
About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir