CANLI BLOG: İkinci yarı finalin ilk prova ayrıntıları

0

Bugün ikinci yarı finalin ilk yarısında sahne alacak olan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek. Bakalım ülkeler bizim için neler hazırlamış. Öncelikle herkesin ramazan bayramını kutluyoruz. Bayram sebebiyle paylaşımlarımızda bazı gecikmeler yaşanabilir onun dışında blogumuzu anlık olarak güncellemeye çalışacağız.

FINLANDIYA

The Rasmus’un sahne performansı devasa asılı kalmış siyah balonlarla kaplı. Sarı yağmurluk giymeyi tercih ettiler. performansları sırasında kendilerinden çok emin göründükleri için bu durum oldukça etkileyici oldu. Grup, performansında havai fişek ve duman kullandı.

ISRAIL

Michael Ben David sahnede dört dansçı eşlik ediyor. Michael klipteki gibi beyaz kıyafet giymeyi tercih etti. Vokallerin oldukça başarılı olduğu söyleniyor ve güzel bir kareografi bizleri bekliyor.

SIRBISTAN

Konstrakta, Serbia, First Rehearsal, PalaOlimpico, 2 May 2022

Konstrakta’nın önceki performanslarında olduğu gibi, sahnelemede bazı mobilyalar, el yıkama ve beş yardımcı vokalinden havlu koreografisi içeriyor. Eurovision’daki diğer her şeyden tamamen farklı ve gerçekten ilginç, hipnotik bir kaliteye sahip.

AZERBAYCAN

Nadir Rustamli, Azerbaijan, First Rehearsal, PalaOlimpico, 2 May 2022

Nadir, ballad performansını stadyum tribünleri basamakları gibi kurulan platformda, kendisine eşlik eden bir dansçıyla birlikte sergileyecek. Performansına farklı kamera açıları ile renk katarken, ikilinin adımları onları iki farklı tarafa böler, böylece birbirlerine bakabilirler.

Gerçekten zekice ve etkileyici bir sahne dizaynı bizi bekliyor. Işıklandırma da şarkının etkisini çok daha iyi hissettirecek. Koreografi önümüzdeki Perşembe TV’de ve arenada harika görünecek.

GÜRCİSTAN

Circus Mircus, Georgia, First Rehearsal, PalaOlimpico, 2 May 2022

Günün ilk canlı performansı, ancak palyaçoların grafik dizaynları sınırlı, bu yüzden sahnede şimdilik normal davranıyorlar.

Tüm performans, Viktorya dönemi sirki, steampunk ve neon grafik tasarımıyla gerçekten akılda kalıcı bir pop şarkısıyla örülü olacak.

MALTA

Emma Muscat, Malta, First Rehearsal, PalaOlimpico, 2 May 2022

Emma’nın sahnesinde büyük bir desteğin üzerinde parlak bir kuyruklu piyano, ışıltılı bir disko elbisesi ve gerçekten güçlü vokaller göreceğiz. Ayrıca, bugün ilk kez dört dansçı eşliğinde B Sahnesini kullanıyor.

Performansı gerçekten harika, ayrıca Emma’nın üç dakikada on yedi kez şarkısını seslendirdiğini de belirtmek isterim

SAN MARINO

Achille Lauro; ışıltılı file çorabı, lüks kuş tüyü boa ve kovboy şapkası ve çizmeleriyle sahnede. Bonus olarak kürk ponponlar var. Son nakaratı kırmızı kadife bir Rodeo boğası tepesinde söyledi. Eurovision sahnesi daha önce böyle bir şov görmedi.

AVUSTRALYA

Sheldon, devasa basamaklardan oluşan iki katın dibinde duruyor ve kıyafeti Achille Lauro’nun kıyafetinin aksine, zemine kadar uzanan kürküyle süslenmiş, kocaman ve beyaz bir parça. Ayrıca, inanılmaz kıyafetler için 2022 Eurovision standardını koruyan gümüş ışıltılı maskesini ve el mücevherlerini de takıyor.

Sheldon’ın güçlü performansı şu anda Pala Alpitour’un çatısını uçuruyor.

KIBRIS RUM KESİMİ

Kıbrıs Rum Kesimi kesinlikle günün en büyük aksesuarlarından birine sahip, sahnede hem dansçıları hem de grafik projeksiyonları barındıran büyük kabuk şeklinde yapı bulunuyor.

Andromache, dalgalardan Afrodit gibi görünüyor ve günün son provasına adeta zarafet ve enerji katıyor.

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir