CANLI BLOG | 29 Nisan: İlk prova ayrıntıları

0

Herkese iyi haftalarrrrr :)) Bugün ikinci yarı finalin ilk yarısında yer alan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek. İlk prova saat 11.30’da (TSİ) Malta ile başlayıp saat 17.40’ta (TSİ) Ermenistan ile sona erecek.

Gün boyunca provalar ile ilgili anlık bilgileri buradan takip edebilirsiniz. Eurovision’un resmi sosyal medya hesaplarından prova görüntüleri ve videoları paylaşılacak.

Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unuymayın. Instagram‘dan her gün saat 20:30’da canlı yayında provaları değerlendiriyoruz ve paylaşımlara devam ediyoruz. Twitter sayfamızdan da anlık olarak paylaşımlar yapıyoruz. Telegram‘a da uğrayın sohbet bölümümüz de var.

MALTA

Sahne performansında Sarah Bonnici’ye dört erkek dansçı eşlik ediyor. Koreografi değişikliğe uğramış. Bizi çok etkileyici bir şov bekliyor. Performansın sonunda pyro kullanılıyor.

ARNAVUTLUK

Besa’ya sahnede iki vokalist eşlik ediyor ve nude bodysuits giymiş üç kadın dansçı da ona eşlik ediyor. LED duvarında ve küplerde dansçılarının projeksiyonları, sahneyi daha da genişletiyor ve dramatik bir hava katıyor, bu yüzden sahneyi dolduruyor gibi hissettiriyorlar. Basit ama gerçekten etkileyici.

YUNANİSTAN

Sahne düzenlemesi açısından, Marina klipte gördüğümüz aynı neşe ve tavırla geliyor. Etek, parlak mor bir elbiseyle değiştirilmiş. Marina’ya üç erkek, biri kadın olmak üzere dört dansçı eşlik ediyor. Marina’ya hassas sokak dansı hareketlerini geleneksel unsurlarla birleştirmek için katılıyorlar. Çok fazla yakın plan çekim var, Marina gerçekten televizyon izleyicisiyle bağlantı kuruyor ve sahnede de harika görünüyor.

Grafikler açısından, küplerde neon pembe yüzen “ZARI” grafikleri ve LED duvarında grafiti tarzı görsellerle birlikte renk ve enerji dolu bir atmosfer var, klipte gördüğümüz o şehirsel havayı getiriyor.

İSVİÇRE

Nemo beyaz dairesel bir platformun üstünde. Platform her yöne devrilen ve dönen bir yapıya sahip. Nemo ona tırmanıyor, kayıyor, üzerinde dans ediyor, üzerinden atlıyor. Daha önce hiç görmediğimiz bir şey.

ÇEKYA

Aiko’ya sahnede kendisine yüzleri ışıltılı fileyle kaplı dört kadın dansçı eşlik ediyor. Performansta tüm küpler kullanılıyor. performansçıların başlarında sadece birkaç adım yüksek başlıyor küpler yükseldikçe daha büyük ve daha az kısıtlı bir ortam oluşturduğu daha kapalı, iç mekan hissi veren bir ortam yaratıyorlar. Bolca siyah ve kırmızı stroboskop ışıklar kullanıldı.

AVUSTURYA

Sahnenin ortasında asılı olan metal iskeletten yapılmış ters bir piramit var ve bu lazerler fırlatıyor, sahneye bir depo partisi havası veriyor. Performansa uzun bir beyaz ceketle başlıyor, ancak bas ritimleri çalmaya başladığında bu hemen ortadan kalkıyor ve gümüş parıltılı bir mayo ve uzun çizmeler ortaya çıkıyor. Kaleen’e dört erkek dansçı eslik ediyor. Kaleen ile birlikte sahnenin tamamını kaplayan tam bir dans rutini sunuyorlar.

DANİMARKA

SABA, ulusal finalde benzer bir performans sergiliyor ancak bu, daha büyük ve daha epik bir Malmö ölçeğinde. Kıyafet konusunda da ulusal finale çok benzer bir seçim yapmış. Cebi ise kumla dolu.

ERMENİSTAN

Bu şarkının klibi çok fazla neşe ve enerjiye sahip, ve bu ruhu kesinlikle Malmö sahnesine taşındı. Ayrıca sahnenin ortasında, Ladanıva’nın grubunun farklı yerlerde durup enstrümanlarını çalıyor. Şarkının ikinci yarısında LED duvarlarda ve küp grafiklerde, Ermeni motifleri ve çok sayıda tavuklar görüyoruz. Bu bize bir çiftlik havası yaratıyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir