2020 Eurovision sloganı belli oldu!

Eurovision sloganı belli oldu!

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın sloganının Open Up (Açıl) olduğu açıklandı.

Bu akşam NPO’da yayınlanan bir televizyon programında Eurovision’un  sloganı açıklandı.

2020 Eurovision’un baş yapımcısı Sietse Bakker: “Eurovision Şarkı Yarışması 2020’nin sloganı ‘Open Up’ olarak açıklandı. Tema ve slogan, Hollanda’nın Rotterdam kentinde gösteri çevresinde yapılan tüm seçimlerin yaratıcı temeli halinde. ‘Open Up’ sloganı ise bilerek eksik bırakılıyor: Birbirine açıl, müziğe açıl, Rotterdam’a açıl. Neye karar verirsen… Sloganı kendi tarzınızla tamamlama özgürlüğünü hissedecek, bu şekilde diğer insanları daha iyi tanıyacaksınız.”

“Hollanda’nın neyi temsil ettiğini ve Hollandalıların neyle özdeşleşebileceğini yansıtan bir tema ve slogan aradık. Hollanda zihni dünyaya açık olan, düşüncelerimizi konuşabildiğimiz, birbirine saygı duyan bir ülke. Ayrıca zamanımızın ruhunu yansıtan bir tema seçmenin de önemli olduğunu gördük. İnsanlar kutuplaşmayı arttırma konusunda endişe duyuyorlar ve özgürlük herkes için olması gerektiği kadar açık değil, bu yüzden ‘Open Up’ sloganıyla insanları başkalarına, farklı fikirlere açmaya davet ediyoruz. diğerlerinin hikayelerine ve tabiki birbirlerinin müziğine.”

Eurovision’un yürütme danışmanı olan Jon Ola Sand bu yılki yarışmanın sloganının uygunluğunu doğruladı: “Open Up, Eurovision Şarkı Yarışması için 65. yılı kutlarken mükemmel bir slogan. 1956’da sadece 7 ülke rekabeti izleyebildi ve o zamandan beri tüm Avrupa’ya, Avustralya’ya ve şimdi de tüm dünyaya bu yolu açtık. Eurovision Şarkı Yarışması’nın değerlerinin evrenselliği, kapsayıcılığı ve müzikte çeşitliliğini kapsamasından gurur duyuyoruz.”

Eurovision Şarkı Yarışması 2020’ye uygun bir logo ise şu anda geliştirilmekte ve bu yılın sonunda açıklanması beklenmekte.
Source: Eurovision.tv
Photo by: NPO


Facebook


Twitter


Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir